241 - 260 av 357
1...121314...18 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 augusti 2020

Klubbad för

DIAMANT, briljantslipad, 0,26 ct, ca TCa/VS, skada på rondist.

950 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, rosa safir ca 0,34 ct, briljantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca W-Cr/P, höjd 16 mm, kedja 40 cm, vikt 1,6 g.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, safir ca 0,30 ct, briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca W-Cr/P, höjd 12 mm, kedja 40 cm, vikt 2,0 g.

2 300 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, ovalslipad rosa safirer ca 0,56 ctv, 20 briljantslipade ca 0,15 ctv, ca W-Cr/SI, vikt 1,5 g, stift.

2 100 kr

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, rubiner ca 1,02 ctv, Tresor Paris, diameter 6 mm, vikt 2,1 g, stift, flera rubiner har nagg.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K vitguld, svart briljantslipad diamant ca 0,51 ct, 24 prinsesslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca W-Cr/SI, stl 17,25 mm, vikt 4,3 g, svaga fattningar, mittstenen har nagg på krona och rondisten, en sidosten har nagg.

Utrop: 5 000 kr

TRESOR PARIS, armband, 18K roséguld, svarta briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ställbar längd, vikt 2,8 g, några diamanter har nagg.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade sötvattenspärlor, färgade, 6 briljantslipade diamanter ca 0,05 ctv, ca W-Cr/SI-P, höjd 50 mm, vikt 6,8 g, krokar, två diamanter har nagg.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K guld/vitguld, droppslipad diamant ca 0,38 ct, ca TW/SI, stl 17 mm, vikt 3,4 g, diamanten har nagg vid rondisten och lätt slitage på fasettkanter.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW/SI-P, vikt 0,8 g, stift.

3 200 kr

Utrop: 2 900 kr

ENSTENSÖRHÄNGE, udda, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/P, vikt 0,5 g, stift, diamanten har inverterad natural vid rondisten.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

ÖRHÄNGEN, 9K vitguld, 60 åttkantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca W-TCa/SI-P, vikt 5,5 g, stift, svaga fattningar, olika snurrebussar varav ena i 18K vitguld.

2 100 kr

Utrop: 2 200 kr

RING, 18K vitguld, 28 briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-TCa/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 2,9 g, flera diamanter har nagg.

Utrop: 3 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/P, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/P, vikt 1,2 g, stift.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K roséguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/P, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 2 500 kr

Smyckestillbehör Övrigt

VÅG, bland annat gram och carat, mäter till tiondelar, storlek 11 x 13 cm, vikt 190 g.

Utrop: 350 kr

COLLIER, lapis lazuli, mellandelar i förgylld metall, längd 75 cm, vikt 62,5 g.

600 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, lapis lazuli, kulor, ca 12,25 mm, lås i silver, längd 41 cm.

475 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, lapis lazuli, kulor, ca 8 mm, lås i silver, längd 43 cm.

Utrop: 400 kr