Avslutad | Moderna – Lördag 15 augusti 2020
RING, 18K guld, briljantslipad diamant 0,34 ct, TW(F)/IF GIA dossier 2216883211, stl 15,25 mm, vikt 2,3 g.
RING, 18K vitguld, Alton, Pernilla Wiberg, briljantslipad diamant 0,03 ct enl gravyr, stl 18,75 mm, vikt 2,8 g.
EFVA ATTLING, ring, 18K vitguld, 40 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca TW/SI, Wide & Stars, stl 16 mm, vikt 13,2 g, repor, slitage, gravyr.
ENGELBERT, ring, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,3 g.
ENGELBERT, alliansring, 18K vitguld, bruna briljantslipade diamanter 0,12 ctv, stl 16 mm, vikt 1,7 g.
ENGELBERT, ring, Strössel, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 4,1 g.
ARMBAND, 18K vitguld, 46 briljantslipade diamanter ca 2,76 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 18 cm, vikt 10,9 g, etui.
Hänge, 18K guld, briljantslipade diamanter 1,00 ctv enligt gravyr, ca TW-Ca/VS-SI, höjd 25 mm, vikt 7,4 g.
Ring, 18K vitguld, pinsess- samt baguetteslipade diamanter ca 0,73 ctv, ca W-TCr(H-i)/VS, stl 16,75 mm, vikt 3,4 g, mellanrum mellan stenarna.
ARMRING, 18K vitguld, 14 briljanter ca 0,41 ctv, ca W(H)/VS-SI, 5,5x4,5 cm, vikt 3,5 g.
OLE LYNGGAARD, armband, gråbrunt läder, berlock, Sweet Drop, 18K vitguld, ametist, briljantslipade diamant 0,01 ct, längd 38 cm, påse.
OLE LYNGGAARD, armband, grått läder, berlock, Sweet Drop, 18K vitguld, London blue topas, briljant 0,01 ct, längd 41cm, påse.
OLE LYNGGAARD, armband, svart läder, 4 st berlocker, Sweet drops, silver, onyx, briljanter 0,04 ctv, längd 38 cm.
OLE LYNGGAARD, berlock, Sweet Drop, 18K vitguld, rökkvarts, briljantslipad diamant 0,01 ct, vikt 3,9 g.