141 - 160 av 483
1...789...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 4 juni 2020

Klubbad för

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 4 st, runda, 1,90 ctv, ca 5 mm, nagg på kuletterna.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 5 st, runda, 2,36 ctv, ca 5 mm, nagg på kuletterna.

Utrop: 1 100 kr

Ädelstenar Turmaliner

KROM TURMALINER, 10 st, runda, 1,09 ctv, ca 3 mm.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K guld, korall, stl 15,75 mm, vikt 1,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 14K guld, korall ca 5,3 mm, briljantslipad diamant ca 0,02 ct, stl 14,75 mm, vikt 1,5 g.

600 kr

Utrop: 650 kr

HÄNGE, 14K guld, opal, höjd 22 mm, vikt 1,7 g.

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, opaler, höjd 9,1 mm, vikt 1,1 g.

1 600 kr

Utrop: 550 kr

COLLIER, 14K roséguld, färgad odlad pärla ca 8,6 mm, längd 45 cm, vikt 2,7 g.

800 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, färgade odlade saltvattenspärlor ca 7,2 mm, briljantslipade diamanter ca 0,03 ctv, vikt 1,7 g, stift, udda snurrebussar.

800 kr

Utrop: 900 kr

HÄNGE, sterlingsilver, pärlemor, Marta Howell, höjd 54 mm, vikt 18,0 g.

425 kr

Utrop: 350 kr

FLORA DANICA, örhängen och hänge, förgyllt silver, odlade pärlor, vikt 4,8 g, stift.

225 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 7 mm, färgade, lås i sterlingsilver, längd 43,5 cm, vikt 30,9 g, etui.

800 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 8,0-8,5 mm, lås i 18K guld med opaltripletter och 8 åttkantslipade diamanter ca 0,08 ctv, längd 41 cm, vikt 36,8 g.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 5,7-8,6 mm, lås i 18K guld, längd 46,5 cm, vikt 26,3 g.

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor ca 7,5-8,0 mm, längd 90 cm, vikt 63,5 g.

950 kr

Utrop: 900 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, mabépärlor ca 12 mm, vikt 4,6 g, clips.

Utrop: 1 400 kr

RING, 18K vitguld, 3 smaragder ca 0,56 ctv, 8 briljantslipade diamanter ca 0,37 ctv, ca W/VS, stl 15,75 mm, vikt 6,0 g, storleksändrad, sprickor i ringskenan, en smaragd skadad och en med nagg, en diamant skadad och en med natural.

Utrop: 3 200 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW-TCr/VS, Hans Strömdahl, Stockholm 1975, stl 17,5 mm, vikt 3,7 g, storleksändrad.

Utrop: 3 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca TW/SI, stl 16 mm, vikt 1,7 g.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K vitguld, 4 navettslipade safirer, 10 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 4,1 g, en diamant har nagg och safirerna har slitna fasettkanter.

Utrop: 2 800 kr