121 - 140 av 483
1...678...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 4 juni 2020

Klubbad för

COLLIER, förgyllt silver, Lapis lazuli, doserat ca 9 - 23 mm, trädd på vajer, längd 45 cm.

Utrop: 1 700 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, fasetterad onyx, färgad kvarts, stift, längd 4 cm, vikt 9,6 g.

Utrop: 250 kr

Ädelstenar Safirer

5 SAFIRER, 2,25 ctv, ovalslipade, 3 nagg.

475 kr

Utrop: 550 kr

RING, 14K guld, droppslipad rubin, 6 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv ca Cr/P, stl 17,5 mm,

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, ca 12K guld, safir, 28 åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv ca W/P, vikt 1,7 g, saknar snurrebussar.

1 100 kr

Utrop: 750 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6 mm, längd 42 cm, lås i silver, knutet, tunnskaliga.

375 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 7 mm, längd 70 cm, lås i silver, vikt 45,8 g, knutet.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv ca W-TCa/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 9,1 g, nagg på en kulett.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr

RING, 18K vitguld, 4 rubiner ca 0,40 ctv, stl 16 mm, vikt 6,4 g.

Utrop: 3 400 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct ca W/VS, 8 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, stl 17,5 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar Granater

GRANATER, 8 st, runda, 2,35 ctv, ca 4,0 mm.

Utrop: 450 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 42 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca W-Cr/VS-P, inneslutning som når ytan, odlade sötvattenspärlor, stift, vikt 3,7 g.

5 600 kr

Utrop: 5 000 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, ovalslipad, 2,55 ct, 10,0x8,0x5,1 mm.

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, ovalslipad, 1,29 ct, 8,0x6,1x4,4 mm, nagg.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALIN, baguetteslipad, 1,17 ct, 7,9x4,9x3,4 mm, slitna fasettkanter och nagg på kuletten.

Utrop: 400 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 3 st, triangelslipade, 1,24 ctv, ca 5 mm, slitna fasettkanter.

450 kr

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 2 st, droppslipade, 1,68 ctv, ca 8x5 mm, båda har slitna fasettkanter och nagg.

500 kr

Utrop: 550 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 2 st, runda, 1,57 ctv, ca 6 mm, båda har nagg.

Utrop: 500 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 2 st, navettslipade, 2,16 ctv, ca 10x5 mm, båda har slitna fasettkanter.

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Turmaliner

TURMALINER, 2 st, runda, 1,55 ctv, ca 6 mm, båda har nagg.

Utrop: 550 kr