201 - 220 av 272
1...101112...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 mars 2020

Klubbad för

TRESOR PARIS, armband, 18K guld, keramiska kulor ca 10 mm, 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W(F-H)/VS, längd 19,5 cm, vikt 50,0 g, bucklor på låset.

Utrop: 10 000 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, onyxkulor ca 10,5 mm, kula i 18K vitguld med 120 briljantslipade diamanter ca 1,80 ctv, ca TW-W/VS, strech, vikt 38,1 g.

Utrop: 13 600 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, onyxkulor ca 8 mm, döskalle i 18K vitguld med svarta briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv och 2 briljantslipade diamanter ca 0,12 ctv, ca TW/VS, strech, vikt 21,5 g, en svart diamant har skada och några har nagg.

2 900 kr

Utrop: 2 800 kr

OLE LYNGGAARD, örhängen, Love Band, 42 briljantslipade diamanter 0,42 ctv, TW/VS, höjd 16 mm, vikt 3,2 g, etui.

25 500 kr

Utrop: 16 000 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,27 ctv enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 18 mm, vikt 7,2 g.

Utrop: 5 000 kr

RING, 18K vitguld, 290 briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-TCr/VS-P, stl 17 mm, vikt 6,4 g, flera diamanter har nagg.

Utrop: 20 000 kr

RING, 18K vitguld, 181 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI-P, stl 18,25 mm, vikt 2,9 g, flera diamanter har nagg.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K guld, 44 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW-Cr/P, 88 svarta briljantslipade diamanter ca 0,81 ctv, stl 16,75 mm, vikt 3,5 g, svaga fattningar, flera diamanter har nagg.

Utrop: 4 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, svart briljantslipad diamant ca 4,39 ct, stl 17 mm, vikt 4,1 g, diamanten har inneslutningar som når ytan och nagg vid rondisten.

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, 180 baguette- och briljantslipade diamanter ca 1,50 ctv, ca W-TCa(H-L)/SI-P, stl 16,75 mm, vikt 4,9 g, en briljant trasig och flera har nagg och skador.

Utrop: 9 000 kr

ARVO SAARELA, brosch, sterlingsilver, cabochonslipad ametist, 1960-tal, diameter 31 mm, vikt 10,4 g.

Utrop: 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 57 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, höjd 21 mm, vikt 4,5 g.

Utrop: 5 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 74 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W-Cr(H-J)/SI-P, höjd 10 cm, vikt 2,3 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TCr-Cr(I-J)/SI, höjd 20 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 16 000 kr

RING, 18K vitguld, prinsess- baguette- och briljantslipade diamanter ca 0,72 ctv, ca W-Cr(H-J)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 3,7 g.

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K roséguld, 71 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, höjd 18 mm, vikt 3,8 g.

Utrop: 7 700 kr

HÄNGE MED KEDJA, 18K vitguld, 78 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, TW-CR(G-J)/VS-P, rörlig mittdel, höjd 22 mm, vikt 3,5 g.

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K roséguld, 95 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17,5 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 9 000 kr

RING, 18K roséguld, 76 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 5,2 g.

Utrop: 8 400 kr

RING, 18K guld, 83 briljant- och baguetteslipade diamanter ca 0,68 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, stl 16,25 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 6 600 kr