181 - 200 av 272
1...91011...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 14 mars 2020

Klubbad för

OLE LYNGGAARD, armband, grönt läder, längd 38 cm.

Utrop: 900 kr

MARIA NILSDOTTER, örhängen, sterlingsilver förgyllt sterlingsilver, stenar, stift, vikt 11,9 g, etui.

Utrop: 1 100 kr

ENGELBERT, ring, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,10 ctv, stl 16,75 mm, vikt 2,2 g.

3 300 kr

Utrop: 3 100 kr

ENGELBERT, manschettknappar, 18K guld, färgad kvarts, längd 33 mm, vikt 8,4 g.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ENGELBERT, armband,18K guld, längd 16,5 - 17,5 cm, vikt 1,5 g.

1 200 kr

Utrop: 1 300 kr

ENGELBERT, collier, 18K vitguld, prinsesslipad diamant 0,10 ct, ca TW/VS, längd 42 cm, vikt 2,3 g.

Utrop: 3 900 kr

ENGELBERT, örhängen, 18K vitguld, 32 bruna briljantslipade diamanter 0,16 ctv, stift, höjd 17 mm, vikt 2,3 g.

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr

ENGELBERT, alliansring, 18K guld, briljantslipade diamanter 0,21 ctv, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 2,1 g

Utrop: 4 200 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,88 ct, TW(G)/VVS2, GIA Dossier 1285989945, stl 16,25 mm, vikt 2,8 g, etui, kartong och påse.

36 000 kr

Utrop: 34 000 kr

GEORG JENSEN, ring, sterling silver, ametist, Moonlight Grapes, stl 17,5 mm (55) men placeringen av kulorna gör att mätresultaten snarare blir 16 mm så vi rekommenderar att man prövar att den sitter bra på handen, vikt 18,7 g.

Utrop: 2 500 kr

GEORG JENSEN, armband, sterlingsilver, krysopras, längd 18,5 cm, vikt 28,1 g.

3 600 kr

Utrop: 3 300 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant ca 0,70 ct, ca TW(G)/VS2, stl 15,75 mm, vikt 3,3 g, diamanten har nagg på kuletten.

Utrop: 23 000 kr

ARMRING, bakelit, diamanter, Wacht & Troy, bredd 50 mm, mått 58 x 52 mm, vikt 100 g, nagg.

3 300 kr

Utrop: 2 800 kr

ARMBAND, svart plast, 18K guld, rosenslipad diamant ca 7,5 x 6,2 mm, vikt 84 g.

Utrop: 3 000 kr

RING, 18K guld, delvis matterad yta, cabochonslipad prasiolit, stl 16,5 mm, Maw Jewels, vikt 13,8 g.

Utrop: 4 800 kr

GEORG JENSEN, ring, 18K vitguld, Fusion, 3-delad, design Nina Koppel, 24 briljantslipade diamanter ca 0,48 ctv, ca TW/VS, stl 53 (17,5 mm), vikt 16,4 g, etui.

Utrop: 18 000 kr

RING, 18K vitguld, navett, baguette, trapetts och briljantslipade diamanter ca 2,00 ctv, ca TW-TCr/VS-SI, stl 17,25 mm, vikt 7,6 g.

11 400 kr

Utrop: 12 600 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, 5 briolettslipade svarta diamanter ca 17,95 ct, ställbar längd, vikt 39,1 g, diamanterna har nagg.

Utrop: 10 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 10 prinsesslipade diamanter ca 1,79 ctv, ca Very Light Brown-Pink/P, höjd 3,3 cm, vikt 3,9 g, stift, en diamant har en skada på kronan och några har nagg.

Utrop: 17 000 kr

GIERTTA, armring, sterling silver, diameter 7 cm, vikt 23,8 g.

Utrop: 800 kr