281 - 300 av 723
1...141516...37 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2020

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 6 blå safirer, 6 åttkantslipad diamanter ca 0,05 ctv, längd 2,8 cm, stift, vikt 3,5 g.

Utrop: 1 900 kr

KARL LAINE, sterlingsilver, bergkristall, kedjans längd 60 cm, vikt totalt 12,9 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

DIAMANT, 0,12 ct, briljantslipad, ca G(TW)/VS, oinfattad.

700 kr

Utrop: 450 kr

5 DIAMANTER, 0,51 ctv, briljantslipade, ca J-M(CR-CA)/P, oinfattade.

1 200 kr

Utrop: 600 kr

HÄNGE, 18K guld, turkos ca 100 ct, höjd 40 mm, vikt 26,9 g.

2 800 kr

Utrop: 3 200 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade tahitipärlor ca 12,9-13,1 mm, 2 baguetteslipade smaragder ca 1,00 ctv, 2 briljant- och åttkantslipad diamanter ca 0,02 ctv, höjd 30 mm, vikt 8,1 g, diamanterna är fastlimmade på pärlorna, ena smaragden är skadad.

Utrop: 5 500 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, navettslipade peridoter och citriner, höjd 7 cm, vikt 11,1 g.

1 200 kr

Utrop: 700 kr

BROSCH, sterlingsilver, markasiter, rubiner, vikt 9,2 g, rubiner med skador.

1 100 kr

Utrop: 350 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, metall, 20 x förstoring, diameter 21 mm, plastetui.

275 kr

Utrop: 300 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, briolettslipad svart diamant ca 1,63 ct, ställbar längd, vikt 22,4 g, diamanten har nagg.

Utrop: 1 700 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, fasetterade rubiner, ställbar längd, vikt 20,0 g, rubinerna har nagg.

Utrop: 550 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, fasetterade beryller, ställbar längd, vikt 20,6 g, beryllerna har nagg.

Utrop: 450 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, fasetterade lila safirer, ställbar längd, vikt 20,7 g, safirerna har nagg.

Utrop: 550 kr

TRESOR PARIS, armband, rostfritt stål, fasetterad lila safir, ställbar längd, vikt 22,4 g, safiren har nagg.

Utrop: 350 kr

GIERTTA, brosch, silver, turkos, Stockholm 1957, längd 6,5 cm, vikt 13,9 g

400 kr

Utrop: 350 kr

RING, 18K vitguld, prinsesslipad diamant ca 0,55 ct, ca W(H)/SI1, 8 prinsesslipade diamanter ca 0,25 ctv, stl 18,25 mm, vikt 8,6 g, gravyr.

Utrop: 9 000 kr

STRÖMDAHL, ring, 18K vitguld, blå safir ca 0,08 ct, stl 17 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 2 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 2 sockertoppslipade ametister, stift, vikt 1,2 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,18 ct, ca TW(G)/VS, 22 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW(G)/VS, stl 18 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 3 400 kr

COLLIER, sterlingsilver, Stigbert, Stockholm 1954, längd 41 cm, vikt 42,4 g.

650 kr

Utrop: 600 kr