181 - 200 av 289
1...91011...15 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 15 februari 2020

Klubbad för

ARMBAND, 18K roséguld, safirer ca 6,40 ctv, längd 18 cm, vikt 13,9 g.

Utrop: 18 400 kr

RING, 18K roséguld, safirer ca 4,91 ctv, 42 briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW-TCr/SI-P, stl 17,25 mm, vikt 7,7 g, en diamant med nagg invid kronan, en safir med nagg.

Utrop: 17 000 kr

TENNISARMBAND, 18K svartrodinerat guld, svarta diamanter ca 1,55 ctv, längd 17,5 mm, vikt 9,5 g.

Utrop: 14 600 kr

ÖRHÄNGEN, fjäril, 18K vitguld, 114 briljantslipade diamanter ca 2,05 ctv, ca W-Ca/VS-SI, 20x18 mm, vikt 4,4 g, stift.

13 000 kr

Utrop: 15 000 kr

CLAES GIERTTA, ring, 18K guld, citrin ca 21 ct, Stockholm 1966, stl 18 mm, vikt 15,7 g. (d)

4 800 kr

Utrop: 5 400 kr

RING, platina, navettslipad diamant ca 2,33 ct, ca Cr(J)/P1, 72 briljantslipade diamanter ca 1,14 ctv, ca TW-Cr(F-J)/VS-SI, stl 16,75 mm, vikt 7,1 g.

Utrop: 78 000 kr

RING, 18K vitguld, radiantslipad diamant 1,10 ct, Fancy Yellow/P1, GIA certifikat 6183639717, 62 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 3,9 g, några sidostenar har nagg.

Utrop: 36 000 kr

ADLER, collier, 18K vitguld, 57 briljantslipade diamanter ca 1,43 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VVS-VS, längd 42 cm, vikt 7,2 g.

Utrop: 22 000 kr

ADLER, hänge, 18K vitguld, droppslipad rosa turmalin ca 4,50 ct, prinsesslipad diamant ca 0,25 ct, ca W(H)/VVS, 51 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TW-TCr(F-I)/VVS-SI, höjd 23 mm, vikt 3,4 g, turmalinen har slitage, en diamant har nagg.

Utrop: 9 000 kr

Smycken Lås

PER BORUP, lås, 18K vitguld, längd 15 mm, vikt 4,2 g.

Utrop: 2 600 kr

OLE LYNGGAARD, armband, mörkblå siden, för Sweet Drops berlocker, längd ca 37 cm

700 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, arbetad yta, höjd 38 mm, vikt 10,6 g.

4 400 kr

Utrop: 4 900 kr

CARTIER, örhängen, Trinity, 18K trefärgat guld, ref nr. 231761, stift, vikt 2,3 g, originaletui.

2 700 kr

Utrop: 2 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 1,01 ct W(H)/P1, stl 18 mm, vikt 5,7 g, diamanten har en extrafasett på stenens undersida.

Utrop: 21 000 kr

TENNISARMBAND, 18K vit/roséguld, 45 blå safirer ca 1,30 ctv, 46 briljantslipade diamanter ca 1,15 ct ca TW-W/VVS-VS, längd 18,5 cm, vikt 6,8 g.

Utrop: 21 000 kr

OLE LYNGGAARD, armband, grönt läder, längd 40 cm.

800 kr

Utrop: 900 kr

OLE LYNGGAARD, hjärta, sterlingsilver, Design String, längd ca 90 cm, vikt 18,3 g.

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Smycken Pärlhänge

PÄRLHÄNGE/KEDJA, 18K guld, Golden South Sea pärla ca 15,2 mm, svart rosenslipad diamant, Guld och Silversmedjan, Linköping, höjd på hänget 25 mm, längd på kedjan 70 cm, vikt 12,5 g.

7 000 kr

Utrop: 7 900 kr

OLE LYNGGAARD, nyckellås, Heart, 18K vitguld, arbetad yta, nyckelhänge hjärta, odlade färgade sötvattenspärlor, längd 55 cm, vikt 31,5 g, originaletui.

Utrop: 6 800 kr

COLLIER, 18K guld, 3 briljantslipade diamanter ca 0,21 ctv, ca TW(G)/VS, höjd 29 mm, längd på kedjan 50 cm, vikt 10,0 g.

Utrop: 4 900 kr