421 - 440 av 564
1...212223...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 24 oktober 2019

Klubbad för

MARIA NILSDOTTER, ring, sterlingsilver, Paw, stl 16,75 mm, vikt 5,1 g, originaletui ytterkartong.

425 kr

Utrop: 450 kr

JANE KOENIG, ring, sterlingsilver, stl 16,25 mm, vikt 3,5 g, smyckespåse.

Utrop: 350 kr

JANE KOENIG, ring, förgyllt sterlingsilver, stl 16, 25 mm, vikt 3,4 g.

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, smaragder, höjd 38 mm, vikt 1,4 g, ena smaragden med liten skada.

1 100 kr

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Övrigt

SPINELL, ovalslipad, 1,67 ct, mörkrosa.

750 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW(G)/VS, vikt 1,2 g, stift.

Utrop: 3 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGE, udda, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW(F)/VS, vikt 0,6 g, stift.

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, färgad Howlite, kulor av Onyx, lås och detaljer i sterlingsilver, trädd på vajer, längd 61 cm.

Utrop: 450 kr

CARMOSÉRING, 14K vitguld, smaragd ca 0,50 ct, 14 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca TW-TCr(G-I)/P, stl 16,5 mm, vikt 6,9 g, flera diamanter med nagg, smaragden har en skadad på rondisten och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 3 200 kr

ETT PAR LJUSSTAKAR, silver, T. Eldh, Ceson, Göteborg, höjd 17,7 cm, fyllda.

Utrop: 2 700 kr

HÄNGE, budda, silver/18K guld, aventurinkvarts, höjd 30 mm, vikt 7,3 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

BROSCH/HÄNGE, med halskedja, förgyllt silver, granater, stl 45 x 34 mm, längd 46 cm, vikt 14,9 g.

600 kr

Utrop: 450 kr

RING, 14K guld, cabochonslipad månsten, rubiner, stl 18 mm, vikt 4,6 g, en rubin saknas, två rubiner med skada, månstenen med repor.

Utrop: 1 300 kr

ARMRING, silver, stl 6,5 x 5,5 cm, vikt 37,9 g.

Utrop: 350 kr

RING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,14 ct, ca TCr(I)/VS, G. Dahlgren & Co, Malmö, stl ca 20 mm, vikt 5,4 g, skev ringskena,

Utrop: 2 500 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor, doserade, ca 4,5-8,2 mm, lås i silver, längd 52,5 cm, vikt 20,0 g, extra lås medkommer.

Utrop: 450 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, smaragdslipad, 2,27 ct, blå och gul.

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Övrigt

KRYSOBERYLLKATTÖGA, cabochonslipad, 2,13 ct, 7,3 x 7,3 x 3,9 mm.

Utrop: 1 000 kr

Ädelstenar Turmaliner

RUBELLIT, rosa-röd turmalin, ovalslipad, 5,61 ct.

Utrop: 2 500 kr

RING, 18K guld, granat, halvpärlor, stl 15,5 mm, vikt 2,0 g, sliten fattning, granaten har skada på rondisten.

Utrop: 900 kr