161 - 180 av 561
1...8910...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Onsdag 29 maj 2019

Klubbad för

ANTON MICHELSEN, brosch, Kalla, sterlingsilver, delvis förgylld, Sengel, Stockholm 1951, mått 8 x 5 cm, vikt 15 g.

1 400 kr

Utrop: 900 kr

ANTON MICHELSEN, örhängen, Kalla, sterlingsilver, delvis förgyllda, Sengel, Stockholm 1951, längd 3,3 cm, vikt 9,2 g, clips.

275 kr

Utrop: 250 kr

BROSCH, gulmetall, granater, mått 3,7 x 3,7 cm, vikt 7,6 g, en granat saknas, ett par granater med nagg.

200 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, sterlingsilver, onyx, Juhls Kautokeino, Norge, längd 47 cm, vikt 25,5 g, originalask.

600 kr

Utrop: 700 kr

LARS WALLIN, ring, Emmie Oxy, oxiderat sterlingsilver, stl 18 mm , vikt 13,5 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

LARS WALLIN, hänge/kedja, Chris Oxy, oxiderat sterlingsilver, längd 80 cm, vikt 20,0 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld/silver, onyx, markasiter, Stockholm 1938, stl 16,75 mm, vikt 5,4 g.

850 kr

Utrop: 950 kr

PÄRLCOLLIER, 2-radigt, orientlaiska pärlor, trasigt, lås i 18K vitguld, diamanter, längd 42 cm.

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

4 ST COLLIER, 2 st med odlade pärlor, 1 st med sötvattenspärlor, 1 st svarta imitationspärlor, dobbar, ej lås.

Utrop: 1 400 kr

PÄRLCOLLIER, 18K guld, troligen orientaliska pärlor, ca 1,75 - 5 mm, lås i 18K guld, längd 44 cm.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

COLLIER, 18K guld/platina, orientaliska pärlor, diamanter ca 0,04 ctv, kedja i silver, längd 38 cm.

550 kr

Utrop: 500 kr

MANSCHETTKNAPPAR, silver, gulddetaljer, Anders Ericsson, Göteborg 1971, diameter 27 mm, vikt 26,9 g.

475 kr

Utrop: 500 kr

BROSCH, silver, Anders Ericson, Göteborg ca 1970-tal, längd 6,4 cm, vikt 22,7 g.

400 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 ovalslipade tanzaniter, 26 briljantslipade diamanter ca 0,26 ctv, ca W-Ca/P, stift, höjd 9,5 mm, vikt 2,6 g.

2 600 kr

Utrop: 2 000 kr

EFVA ATTLING, örhängen,Thin Curve Ear, sterlingsilver, stift, höjd 34 mm, vikt 4,7 g.

450 kr

Utrop: 500 kr

EFVA ATTLING, hänge/kedja, Thin Pendant, sterlingsilver, längd 42 cm, vikt 8,2 g.

475 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade ovala sötvattenspärlor ca 11-11,5 mm, längd 45 cm, magnetlås i förgylld sterling silver, vikt 84,1 g, knutet.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIR, hjärtslipad,1,84 ct, IGI certifikat 1L131845, förseglad.

2 200 kr

Utrop: 2 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, TW(G)/VVS2, IGI certifikat F1G79383, förseglad.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,37 ct, TW(F)/VS1, HRD certifikat 209123, förseglad.

4 200 kr

Utrop: 4 800 kr