141 - 160 av 561
1...789...29 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Onsdag 29 maj 2019

Klubbad för

RING, 18K guld, akvamarin ca 4,10 ct, stl 17,5 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 3 000 kr

Ädelstenar Safirer

SAFIRER, ovalslipade 62,40 ctv, naggade, skador, samtliga med slitna fasettkanter.

1 700 kr

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 5 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv ca W/VS, stl 18 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 2 300 kr

RING, 18K guld, 14 briljanter ca 0,14 ctv, ca Cr-TCa (J-K)/VVS-VS, stl 17,5+ mm, vikt 2,3 g, stämplad GHA.

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld, mabépärla, ca 15,3 mm, stl 16,5 mm, vikt 8,4 g.

1 900 kr

Utrop: 1 500 kr

ÖRHÄNGEN, 14K guld, mabépärlor ca 15,5 mm, vikt 13,7 g, stift med clips.

1 800 kr

Utrop: 1 700 kr

BROSCH, elefant, silver, strass, mått 4,5 x 4 cm, vikt 14,9 g.

300 kr

Utrop: 250 kr

STIGBERT, brosch, silver, signerad, Engelbert, Stockholm 1953, mått 4,5 x 4,5 cm, vikt 10,4 g.

850 kr

Utrop: 250 kr

COLLIER, lapis lazuli, ca 12 mm, odlade sötvattenspärlor, ca 6 mm, längd 78 cm, dobbar, ej lås.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, tvåradigt, odlade sötvattenspärlor, doserade, ca 7,3 - 3,8 mm, lås i silver, safirer, längd 51 cm.

475 kr

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, barocka, ca 8 mm, lås i 14K guld, smaragder, längd 84 cm.

850 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 8 mm, lås i 14K guld, 28 åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv, längd 42 cm, ett par diamanter med nagg.

2 000 kr

Utrop: 1 700 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, barocka, ca 8 mm, lås i 14K guld, smaragder, längd 83 cm.

700 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE/KOMPASS, gulddoublé, mått 1,5 x 1,5 cm, vikt 3,0 g.

275 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade boutonformade sötvattenspärlor ca 10,5 mm, vikt 3,8 g, stift.

700 kr

Utrop: 550 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca W(H)/SI, stift, vikt 1,0 g.

750 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld, briljantslipade diamanter ca 0,32 ct, ca W/SI, stl 15,5 mm, vikt 5,3 g, gravyr, en diamant med litet nagg.

2 100 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, ovalslipad morganit, 18 åttkantslipade diamanter ca 0,07 ctv, ca W(H)/P, stl 16 mm, vikt 2,0 g.

1 100 kr

Utrop: 1 100 kr

W.A. BOLIN, moccaskedar 7 st, silver, Stockholm 1962, längd 9 cm, vikt 72,4 g, originaletui med plats för 6 skedar.

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER, lås i silver, odlade pärlor ca 7-7,3 mm, längd 82 cm, vikt 54,1 g, offround.

1 200 kr

Utrop: 600 kr