Avslutad | Pant – Torsdag 27 december 2018
Damur 18K 22mm Tissot Seastar automatik med datum, läderband, graverad, plastglas, kronan något lös
Armbandsur Omega Seamaster 18K i boett, quartz Ø32,5mm datum safriglas läderarband 17-22mm orginal
Klockor LIP
Herrur Patek Phillipe 18K modell 1445/1, snr 651339, verknr 970540, manuell, några mörka fläckar i urtavlan, 27x20mm, äldre läderband Patek Philippe slitage, låsbygel 20 micron ej stämplad patek.
Damur Van Cleef & Arpels 18K, Lapis Lazuli tavla oval (22x25mm), läderband ej original (iwc), snr 483855, refnr 38281
Herrur Invicta Subaqua Noma lll, stål/double, quartz, kronograf, gummiarmband
Klockor DKNY
Damur DKNY Ceramic och stål, safirgla,s chronograf, datum, serie nr 2513025, ref nr NY-4912, Ø37mm viklås i box
Herrur Tissot Couturier automatisk datum safirglas, refnr: T035428 A, stål, box och papper (cert ej ifyllt
Fickur nyckeldragare ca 37mm i 18K med tillhörande nyckel, med fickurskedja i oädelmetall
Herrur Rolex Daytona 18K, modell 16528, snr D564848, svart urtavla, automat, naggar i safirglas, repig länk, Ø18cm, behov av service, tryckknappar fungerar ej som de ska, ej cert eller box
Herrur Rolex Datejust Oyster Perpetual datum ref nr 1601, 18K i boett automatisk plexigals Ø35mm snr 593349 slitage på glasring, defekt läderband orginal, 18K i spänne från ca 78-79
Herrur Rolex day-date automat 18K blå urtavla, modell 118238, 36mm,cert 2018 01 30 Rob Engström, brv 180g, i box och ask, kudden ej rätt