161 - 180 av 750
1...8910...38 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 december 2018

Klubbad för

STELT ARMBAND, förgyllt silver, graverad dekor, 5,9 x 5,4 cm, vikt 31 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

PÅHÄNGEN, metall, ljusa fasetterade safirer, nagg, höjd 17 mm, vikt 3,7 g.

550 kr

Utrop: 450 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6,5-7 mm, lås i silver, strass, odlad pärla, längd 96 cm.

Utrop: 350 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, ca 3-7,5 mm, lås i silver, odlad pärla, längd 51,5 cm.

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 6,5 mm, lås i silver, strass, odlad pärla, längd 81 cm.

325 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, knutar, vikt 4,0 g, stift.

1 600 kr

Utrop: 1 600 kr

ÖRHÄNGEN, hjärtan, 18K vitguld, 24 åttkantslipade diamanter ca 0,12 ctv, vikt 1,3 g, stift, saknar snurrebussar.

Utrop: 700 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca W(H)/VS, Hellström & Åhrling, Stockholm 1972, stl 19,25 mm, vikt 5,4 g, graverad, en diamant med nagg på kulett.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade saltvattenspärlor, doserad, ca 4,0-8,0 mm, lås i silver med markasiter, längd 55 cm.

300 kr

Utrop: 350 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,49 ct, TW(F)/SI1, två små nagg vid rondist och ett stort nagg på rondist.

4 500 kr

Utrop: 4 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/SI, stl 16,5 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 2 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 prinsesslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW-W/VS, 24 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS, vikt 1,8 g, stift.

Utrop: 7 000 kr

ENSTENSRING, 18K guld, antikslipad diamant ca 0,50 ct, ca Brownish Yellow/SI2, Johan Petterssons Eftr Juvelerar, Stockholm 1953, stl 17 mm, vikt 3,9 g, utsliten fattning, diamanten har skada vid rondist och slitna fasettkanter.

2 000 kr

Utrop: 2 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld/platina, odlade pärlor, ca 7,0 mm, diamanter, vikt 2,9 g, skruvstift, missfärgning.

700 kr

Utrop: 750 kr

ÖRHÄNGE, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, vikt 4,8 g, stift, snurrebuss saknas.

Utrop: 1 700 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W(H)/VS, vikt 1,3 g, stift, olika snurrebussar.

3 800 kr

Utrop: 4 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, vikt 4,2 g, stift, saknar snurrebussar.

2 800 kr

Utrop: 1 600 kr

SALT & PEPPARKAR, silver, blått glas, London, England, total vikt 113 g, sned knopp.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K vitguld, 8 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W-TCr(H-I)/VS-SI, stl 18 mm, vikt 10,3 g, en diamant med stor skada på paviljong och två med små nagg på rondist.

Utrop: 6 200 kr

ENSTENSRING, 18K guld, äldre briljantslipad diamant ca 0,18 ct ca Cr/SI, stl 19,75 mm, vikt 2,1 g, svag skena samt sliten fattning.

Utrop: 1 100 kr