201 - 220 av 750
1...101112...38 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 20 december 2018

Klubbad för

COLLIER, fasetterade kulor av Onyx, färgad Kvarts, barocka odlade sötvattenspärlor, förgyllt silverlås och detaljer, trädd på vajer, längd 63 cm.

Utrop: 350 kr

Smyckestillbehör Övrigt

LUPP, plast, 30 × 25 mm, 60 × 12 mm, 90 × 8 mm, LED, UV, pappersask.

275 kr

Utrop: 300 kr

SMYCKESET, 2 delar, collier och örhängen, förgyllt silver, granater, collierets längd ca 45 cm, örhängen med stift, total vikt 9,1 g.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, odlade pärlor, skruvmekanism, vikt 2,2 g.

650 kr

Utrop: 700 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,35 ctv, ca Cr/P, stl 18,25 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 2 200 kr

RING, platina, åttkantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca Ca/SI-P, vikt 3 g, trasig ringskena.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

RING, 18K guld, rubiner, diamanter ca 0,01 ctv, stl 15,75 mm, vikt 1,6 g.

500 kr

Utrop: 550 kr

RING, 18K vitguld, diamanter 0,12 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 3,1 g.

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

RING, 18K guld/silver, 3 gammalslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca TCa/VS-SI, stl 16,5 mm, vikt 2,4 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,04 ct, TW/VVS, stl 17,5 mm, vikt 2 g.

Utrop: 700 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,17 ctv, ca Ca/P, stl 16,5 mm, vikt 3 g.

Utrop: 1 000 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, delvis förgyllt, stift, höjd 4,4 cm, vikt

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, stift, höjd 4,5 cm, vikt 5,7 g.

Utrop: 1 000 kr

Silver Kaffeservis

SERVIS, silver, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, signerade N. Mattsson, Argentum, handtag i bakelit, 1967, Stockholm, total vikt 1452,1 g, buckla på kaffekannan.

Utrop: 4 800 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,23 ct, ca TW/P, stl 18,25 mm, vikt 1,5 g, slitna klor.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 18K guld/silver, bergkristall, Hugo Strömdahl 1935, stl 16,5 mm, vikt 2,1 g, sliten fattning.

Utrop: 700 kr

HÄNGE/KEDJA, tenn, hjort, Tore Strindberg, Sporrong, längd 44 cm, vikt 13,9 g.

Utrop: 200 kr

RING, 18K guld, hematit, stl 16,75 mm, vikt 3,0 g, aningen skev ringskena.

650 kr

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver. delvis förgyllt, krokar, höjd 5,1 cm,.

425 kr

Utrop: 475 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, oxiderat och förgyllt, höjd 3,8 cm, vikt 5,1 g.

Utrop: 500 kr