461 - 480 av 670
1...232425...34 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 15 december 2018

Klubbad för

ARMBAND, 14K guld, ankarlänk, längd 19,5 cm, vikt 46,6 g.

Utrop: 11 600 kr

HÄNGE/KORS, 18K vitguld, 105 briljantslipade diamanter ca 1,05 ctv, ca TW-TCa/VS, höjd 18 mm, vikt 3,3 g.

Utrop: 6 900 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, venezialänk, 2 prinsesslipade ametister ca 0,89 ct, 5 briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca W(H)/P, ställbar längd till 45 cm, vikt 3,7 g.

2 400 kr

Utrop: 2 000 kr

RING, 18K guld, radiantslipad diam 1,00 ct enligt gravyr, ca TCa/SI, 6 briljantslipade diamanter 0,31 ctv, enligt gravyr, ca TW-W/VS, stl 19 mm, vikt 11,0 g, en liten diamant med nagg på kuletten, mittstenen med inneslutningar som når ytan.

Utrop: 20 000 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, 14 briljantslipade diamanter ca 0,42 ctv, ca W/VS, säkerhetskedja, längd 38 cm, 5,6 g.

Utrop: 2 800 kr

RING, 18K vitguld, 2 briljant- och 22 åttkantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-W/VS, stl 18 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 4 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, droppformad Southsea pärla 19 x 14,4 mm, 32 briljantslipade diamanter ca 0,49 ctv, ca W-TCa/VS-SI, längd 40 cm, vikt 10,7 g, hänget är avtagbart.

Utrop: 8 800 kr

HÄNGE, 18K guld/roséguld, Tahitipärlla ca 15,7 x 18 mm, 14 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, höjd 3,3 cm, vikt 10,7 g.

Utrop: 6 600 kr

HÄNGE, 18K guld, delvis rodinerat och förgyllt, fisk, rubiner ca 0,06 ctv, 18 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-SI, längd 4,0 cm, vikt 9,6 g.

Utrop: 3 200 kr

ARMBAND, 18K guld, bältesspänne, 144 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-TCr(G-I)/VS-P, längd 19,5/20/20,5 cm, vikt 25,5 g.

10 000 kr

Utrop: 11 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,55 ct, River(D)VVS2, GIA-inskription på rondisten 5172476570, 40 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW-W/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,4 g, svaga fattningar, stenkuvert medföljer.

Utrop: 32 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW-W/VS, höjd 2,5 cm, vikt 2,4 g, stift.

Utrop: 6 900 kr

HÄNGE/KEDJA, platina, venezialänk, ovalslipad rodolit granat ca 2,98 ct, 10 briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, ca TW/VS, längd 40 cm, vikt 6,4 g.

Utrop: 4 000 kr

RING, 18K guld, navettslipad rubin ca 1,10 ct, 78 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 6,6 g.

Utrop: 5 000 kr

HÄNGE/KEDJA, platina, kors, blå safir ca 0,04 ct, briljantslipad diamanat ca 0,08 ct, ca TCr(I)/SI, ställbar längd till 45 cm, vikt 5,6 g.

Utrop: 2 500 kr

HÄNGE/KEDJA, platina, rubin ca 10,65 ct, briljanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, längd 42 cm * HÄNGE/KEDJA, platina, cabochonslipad rubin ca 10,65 ct, 33 briljantslipade diamanter ca 0,45 ctv, ca TW/VS, längd 42 cm, vikt 12,0 g, rubinen är opak till translucent med inneslutningar som når ytan.

5 000 kr

Utrop: 5 600 kr

W.A .BOLIN, hänge, Stjärnor, silver/18K guld, emaljägg, röd emalj, briljantslipade diamanter 0,30 ctv, emaljskada, etui.

4 500 kr

Utrop: 5 000 kr

TOUS, örhängen, 18K guld, stift/clips, höjd 20 mm, vikt 9 g.

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K vitguld, delvis förgylld och svartrodinerad, 11 rubiner ca 0,38 ctv, 48 rosa safirer ca 1,52 ctv, 26 briljantslipade diamanter ca 0,13 ctv, ca TW-TCr(G-I)/SI, stl 17 mm, vikt 7,9 g.

8 100 kr

Utrop: 8 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, delvis rodinerat, stift/clips, höjd 18 mm, vikt 5,8 g.

Utrop: 2 300 kr