441 - 460 av 1 445
1...222324...73 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 30 oktober 2018

Klubbad för

Halskedja Venezia, 18K,4,1g, 42,4cm

Utrop: 1 600 kr

Ring med gravyr, 18K, 5,8g, Ø17½

Utrop: 1 700 kr

Halskedja doserad Bismarck, vriden länk, 18K, 3,5g, 46,5cm

Utrop: 1 100 kr

Hänge med små diamanter 18K, 0,6g, 1,3cm

375 kr

Utrop: 300 kr

Örhängen med små diamanter, 18K, 1,5g

700 kr

Utrop: 750 kr

Ring tvåfärgad med små diamanter, skev skena, 18K, 4,5g, Ø17

Utrop: 2 100 kr

Fat i 830 silver 491g, Ø30cm

Utrop: 2 000 kr

Salt / Peppar-ströare 3 st, engelska stämplar, små bucklor, höjd 95mm, 95g

425 kr

Utrop: 375 kr

Collier med barocka pärlor Ø9,5mm med underton av grön och rosa 18K 37,5g 61cm

Utrop: 11 200 kr

Saltströare i 830 silver, norsk, höjd 46mm, 11,5g

175 kr

Utrop: 125 kr

Pärlcollier Pärla Ø7,5-8mm underton av ljusrosa och creme, defekt vid lås, lås i vitguld 18K med diamanter 14xca0,02ct brv57g 69cm

Utrop: 5 400 kr

Ljusstakar ett par höjd 63mm, ena ljushållaren defekter, norsk stämpel, fotens diameter 10,5cm

Utrop: 500 kr

Ring i vitguld med diamant 1xca0,23ct behöver rodineras 18K 2,3g Ø17

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Part guld defekt och gravyr 18K 9,8g

Utrop: 2 900 kr

Ring med diamant 1xca0,22ct cape defekt vid infattning 18K 11,5g Ø17

3 100 kr

Utrop: 3 800 kr

Ring tvåfärgad med diamanter 4xca0,02ct 14K 13,4g Ø18½

2 600 kr

Utrop: 3 200 kr

Kaffeskedar allmoge 5 st, 115mm, 830silver 65,8g, svenska stämplar

Utrop: 325 kr

Udda örhänge med diamant 1xca0,03ct 14K 1,3g

Utrop: 300 kr

Smycken Nål

Slipsnål i 830silver, längd 55mm, svensk stämplat, samt 1 defekt hänge i silver, totalt 8,8g

Utrop: 75 kr

Ring Georg Jensen Magic vitguld 18K Ø19 10,6g

4 000 kr

Utrop: 4 800 kr