421 - 440 av 560
1...212223...28 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 september 2018

Klubbad för

HÄNGE, 14K guld, smaragder, rubiner, safirer och briljantslipade diamanter ca 0,10 ctv, påfågel, höjd 4 cm, vikt 13,2 g.

4 100 kr

Utrop: 3 400 kr

SKJORTKNAPPAR, ett par, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,08 ctv, ca TW/SI, Ceson Guldvaru, Göteborg 1978, vikt 4,8 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, hjärta, 14K vitguld/guld, 11 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W/VS-SI, vikt 1,4 g.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Opaler

OPAL, 3,45 ct, oval cabochonslipad, från Etiopien (Welo).

400 kr

Utrop: 450 kr

HÄNGE, silver, bärnsten, behandlad, 4,5 x 2,2 cm, vikt 10,1 g.

Utrop: 450 kr

COLLIER, fasetterade tanzaniter, doserade, längd 49 cm, vikt 17,3 g, justerbar längd.

850 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Övrigt

MORGANIT, 10,53 ct, droppslipad.

Utrop: 1 200 kr

ARMBAND, sterlingsilver, peridoter, längd 22,5 cm, vikt 11,7 g, justerbar längd.

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, sterlingsilver, delvis förgylld, ödla, rubiner, smaragder och safirer, stl 18,75 mm, vikt 10,3 g, flera stenar med nagg.

Utrop: 800 kr

ARMBAND, sterlingsilver, cabochonslipad månsten, längd 19 cm, vikt 15,6 g.

Utrop: 1 400 kr

RING, sterlingsilver, granater stl 17,5 mm, vikt 12,5 g.

800 kr

Utrop: 450 kr

ARMBAND, sterlingsilver, tanzaniter, pärlor, längd 19 cm, vikt 19,4 g

1 200 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, sterlingsilver, opal dublett, stl 18,25 mm, vikt 6,2 g.

Utrop: 350 kr

RING, sterlingsilver, opal, citriner, stl 17 mm, vikt 7 g.

Utrop: 450 kr

RING, sterlingsilver, färgade pärlor, stl 18 mm, vikt 20,5 g.

350 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, sterlingsilver, smaragder, rubiner och safirer, längd 18,5 cm, vikt 27,4 g, inneslutningar som når ytan.

1 300 kr

Utrop: 1 400 kr

RING, silver, delvis förgylld, ödla, rubiner, stl 18,5 mm, vikt 12,2 g.

1 100 kr

Utrop: 800 kr

BROSCH, silver, delvis förgylld, ödla, färgstenar bl.a. peridot, citrin, tanzanit, rubin, längd 5,5 cm, vikt 11,5 g.

750 kr

Utrop: 800 kr

RING, oxiderat silver, delvis förgylld, månsten, citrin, peridoter och rubiner, stl 17,5 mm, vikt 9,3 g.

375 kr

Utrop: 350 kr

RING, oxiderat sterlingsilver, safirer, citriner och rubiner, stl 18,25 mm, vikt 6,7 g, nagg.

475 kr

Utrop: 350 kr