141 - 160 av 338
1...789...17 Gå till

Avslutad | Exklusiva – Lördag 23 oktober 1999

Klubbad för

TURKOSRING engelsk med rosenstenar 18K stl. 19 1/4mm

Utrop: 6 100 kr

COLLIER, metall samt mikromosaik, 1800-tal.

1 600 kr

Utrop: 950 kr

SAFIR HÄNGE silver och guld med safir och gammalslipade diamanter

Utrop: 7 400 kr

RING, 18K guld med 2 odl pärlor, handgjort av Rolf Jacobsson, ask, vikt 11.0 g

KANNA, silver, invändigt förgylld, Morozov.

Utrop: 2 900 kr

Silver Kaffeservis

KAFFEKANNA GRÄDDKANNA silver ryska med gravyr CA

Utrop: 3 400 kr

GULDKEDJA 18K ankarmodell vikt 187.0 g längd 60 cm

13 100 kr

Utrop: 14 500 kr

ARMBAND, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,65 ct ca. W-TCR/SI samt 1 syntetisk safir L=18,5 cm.

Utrop: 4 500 kr

BROSCH, 18K vitguld med briljanter totalt ca 0,35 ct signerad Göthe.

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K vitguld med 1 odlad pärla samt 2 åttkantslipade diamanter stl 17 mm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med 2 odlade pärlor samt 2 briljanter.

Utrop: 1 400 kr

2 ARMRINGAR, 18K guld, vikt 60,8 g. stpl AN=Wiwen Nilsson AB Lund, 1963.

6 000 kr

Utrop: 6 800 kr

BROSCH, 14K guld med briljanter 0.41 ct. ca. W(H)/VS-SI, Tyskland

Utrop: 3 900 kr

ENSTENSRING 18K vitguld 1 briljant 1,70 ct ca T.CAPE/P1 stl. 17 mm

29 000 kr

Utrop: 28 000 kr

KANNA silver Zehtelius 1808

Utrop: 19 000 kr

ARMRING, 18K guld samt vitguld med briljanter ca. 0.50 ct., vikt 30.0 g

5 000 kr

Utrop: 6 000 kr

RING 18K med inlägg och gravyr på undersidan 1790

Utrop: 7 000 kr

NÅL, 18K guld med gammalslipade diamant ca. 0.65 ct. TCR/SI

4 000 kr

Utrop: 5 000 kr

PUDERDOSA, silver med smaragder, safirer, diamant samt rubiner.

Utrop: 2 000 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING 18K med 3 gammalslipade briljanter ca 1.50 ct

Utrop: 11 500 kr