Parti silver 830 skador finns 22,8g
Utrop: 100 kr
Parti guld 18K skador finns 3,1g
Utrop: 900 kr
Parti guld 18K skador och gravyr finns 15,7g
Utrop: 4 700 kr
Ring 18K skador finns Ø18 3,1g
Utrop: 1 000 kr
Parti guld 18K skrot 7,8g
Utrop: 2 300 kr
Halscollier 18K 47cm 19,4g
Utrop: 7 500 kr
Ring 18K med pärla skador finns Ø19 2,4g
Utrop: 750 kr
Ring 18K med små diamanter Ø19 4,0g
Utrop: 1 800 kr
Hänge 18K 0,5g
Utrop: 225 kr
Hänge 18K 1,1g
Utrop: 500 kr
Halskedja 18K Venezia 43cm 2,6g
Utrop: 1 100 kr
Parti guld 18K skrot 10,7g
Utrop: 3 200 kr
Halskedja 18K trasig 0,9g
Utrop: 275 kr
Ring 18K vitguld repor Ø18½ 10,8g
Utrop: 3 300 kr
Armband 14K slitet 18cm 2,6g
Utrop: 800 kr
Ringar 20K med sten graverade 17,3g
Utrop: 5 600 kr
Halskedja 14K 44cm 4,1g
Hänge 18K 1,4g
Utrop: 600 kr
Tisdag 16 jan 2018
Vi inför slagavgift på våra auktioner. Slagavgiften är 50 kr per inropad auktionsvara. Köparprovisionen på 20 % är oförändrad.