Halskedja doserad X-länk 18K 17,4g 45cm
Utrop: 5 600 kr
Klackring 18K 6,1g Ø17¾ med sten
Utrop: 2 400 kr
Parti guld 18K skador finns 28,7g
Utrop: 8 700 kr
Ring 18K Bismarck Ø18 4,1g
Utrop: 1 800 kr
Armband 18K Figaro repor finns 22,5cm 55,9g
Utrop: 16 800 kr
Armband 18K Pansar slitet 20,5cm 16,5g
Utrop: 5 000 kr
Örhängen 18K ett par med röd sten 2,3g
Utrop: 1 100 kr
Ringar 18K defekta skenor 6,0g
Armband 21K skador finns 16,5-18,5cm 9,8g
Utrop: 3 300 kr
Örhängen 18K ett par med röda och vita stenar 3,8g
Utrop: 1 700 kr
Örhängen 18K ett par tvåfärgade 0,7g
Utrop: 300 kr
Halscollier 18K skador finns 45,5cm 30,2g
Utrop: 9 000 kr
Armband 18K 19cm 13,2g
Utrop: 4 200 kr
Ring 18K repor finns Ø19¾ 5,4g
Utrop: 1 600 kr
Parti guld 18K skador finns 10,2g
Utrop: 3 000 kr
Hänge 18K 1,1g
Utrop: 500 kr
Örhängen 18K ett par 2,6g
Utrop: 1 200 kr
Ring 21K med stenar skador finns 2,3g
Utrop: 800 kr
Ring 21K med pärla skador finns Ø17¼ 2,6g
Ring silver 830 stenen sitter lös Ø16½ 7,5g
Utrop: 100 kr
Tisdag 16 jan 2018
Vi inför slagavgift på våra auktioner. Slagavgiften är 50 kr per inropad auktionsvara. Köparprovisionen på 20 % är oförändrad.