81 - 100 av 232
1...456...12 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 20 januari 2018

Klubbad för

ENGELBERT, alliansring, 18K guld, 20 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca TW/VS, stl 15,5 mm, vikt 2,8 g, originaletui.

Utrop: 4 600 kr

DIAMANT, prinsesslipad, 0,76 ct, Cr(J)/VVS2, liten nagg i ena hörnet.

8 000 kr

Utrop: 9 200 kr

OLE LYNGGAARD, kedja, 3-radig, oxiderat silver/18K guld, dobbar, längd 45 cm, vikt 28 g, ej märkt.

2 600 kr

Utrop: 2 900 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K, vitguld, Ole Lynggaard, "Optimist", 7 briljanter ca 0,14 ct, box.

10 000 kr

Utrop: 11 500 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,66 ctv, ca TW-W(G-H)/VS, vikt 6,4 g, stift med clips.

Utrop: 7 600 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld, ankarlänk, kors, 21 prinsesslipade diamanter ca 3,09 ctv, ca TW(F-G)/VVS, korsets längd 4,5 cm, kedjans längd 45 cm, vikt 10,0 g, några diamanter med små nagg på rondist, en diamant med nagg i ena hörnet.

Utrop: 33 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 0,35 ctv, ca TW-W(G-H)/VS-SI, vikt 1,3 g, stift.

Utrop: 4 600 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 1,60 ct, River(D)/SI1, IGI certifikat 214641666, 20 baguetteslipade diamanter ca 0,53 ctv, ca TW(G)/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,7 g.

Utrop: 114 000 kr

GAUDY, armring, 18K vitguld/guld, öppen, Stockholm 1985, vikt 17,4 g.

4 500 kr

Utrop: 5 100 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,00 ct, W(H)/SI2, certifikat GIA 1139477885.

34 000 kr

Utrop: 32 000 kr

BVLGARI, örhängen, 18K vitguld, onyx, Bvlgari Bvlgari, italienska stämplar, vikt 6,6 g, stift, originaletui.

Utrop: 8 000 kr

RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TW/VS, 32 briljantslipade diamanter ca 0,50 ctv, ca TW/VS, stl 16,25 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 24 000 kr

LILJEDAHL, 18K vitguld, ljus ametist ca 18,15 ct, stl 19,5 mm, vikt 20,2 g, signerad, (d).

Utrop: 5 500 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,56 ctv. ca TW(F)/VVS, stift, vikt 1,7 g.

9 000 kr

Utrop: 8 500 kr

CARTIER, ring, Trinity, trefärgat guld, ref A7324R, stl 16,25 mm (51), vikt 7,8 g, originaletui.

3 500 kr

Utrop: 3 900 kr

STRÖMDAHL, ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,41 ct, ca W(H)/SI1, 12 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca W(H)/SI, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K guld, sockertoppsslipad månsten, Stockholm 1963, stl 16 mm, vikt 5,9 g.

Utrop: 1 900 kr

RING, 18K guld, sockertoppsslipad ametist, Stockholm 1964, stl 16,75 mm, vikt 4,9 g, nagg.

Utrop: 1 300 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,04 ctv, ca TW(G)/VVS2, ena med certifikat HRD 170003065928, vikt 1,5 g, stift, små naturaler.

28 000 kr

Utrop: 31 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, briljantslipade diamanter ca 1,00 ctv, ca TW(G)/VVS2, vikt 1,7 g, stift.

Utrop: 31 000 kr