Avslutad | Moderna – Lördag 20 januari 2018
RING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,50 ct, ca TCr(I)/SI2, 14 briljantslipade diamanter ca 0,25 ctv, ca TW-W(G-H)/SI, stl 15 mm, vikt 3,2 g,
HELALLIANSRING, 18K vitguld, 25 briljantslipade diamanter ca 1,20 ctv, ca TW-Cr(G-J)/SI, en diamant TCa bruna serien, stl 18 mm, vikt 4,4 g.
ALLIANSRING, 18K vitguld, 13 briljantslipade diamanter ca 0,50 ct, ca W(H)/VS, stl 15,75 mm, vikt 3,3 g.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1,06 ct, ca TCr(I)/VVS, Stockholm 1984, stl 17 mm, vikt 3,8 g.
RING, platina, radiantslipad diamant 3,01 ct, River(E)/VS2, HRD certifikat 09003525016, 44 briljantslipade diamanter ca 0,30 ctv, ca TW/VVS-VS, stl 16,5 mm, vikt 5,8 g.
TENNISARMBAND, 18K rodinerat guld, 48 briljantslipade diamanter ca 7,70 ctv, ca W-TCa(H-L)/VS, längd 18 cm, vikt 15,8 g.
CARTIER, ring, 18K guld, serienummer TS5290, stl 16,25 mm (51), vikt 2,2 g, origianletui.
CARTIER, ring, 18K guld, serienummer RE8149, stl 17 mm (53), vikt 4,6 g, origianletui och kartong.
ARMBAND, 18K vitguld, 138 briljantslipade diamanter ca 1,15 ctv, ca TW-TCr/VS, längd 17-19 cm, vikt 4,6 g.
TENNISARMBAND, 18K vitguld, 83 briljantslipade diamanter ca 1,76 ctv, ca TW-W/VS, längd 18 cm, vikt 6,7 g.
ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 1,15 ctv, ca W-TCr/SI, vikt 1,8 g, stift.
TIFFANY & CO., armband, 18K guld, berlock, Return to Tiffany, längd 18,5 cm, vikt 15,5 g, originaletui.
TIFFANY & CO., örhängen, Mini Heart Tag Earrings, 18K guld, vikt 3,1 g, stift, originaletui.
ENSTENSRING, 18K vitguld, briljant 0,50 ct, River(E)/SI2, IGI Report F5G12875, Cut Excellent, stl 15,25 mm, vikt 3,0 g, engelska stämplar.
ALLIANSRING, 14K vitguld, 12 briljanter ca 0,90 ct totalt, ca W/SI, stl 17,25+ mm, vikt 5,6 g.
BVLGARI, ring, Parentesi, 18K vitguld, 24 briljantslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca TW(F-G)/VVS-VS, Italien, stl 17,25 mm (54), vikt 8,4 g, originaletui.