61 - 80 av 441
1...345...23 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 februari 2018

Klubbad för

OMEGA, Seamaster 600, Cal 611, Serie nr. 22376673, Ref nr. ST 136.0011, Boett nr. 136.011, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat/löst), datum, skadad urtavla, defekt, OBS: sekundvisare saknas, ca 1965.

1 400 kr

Utrop: 400 kr

CERTINA, Club 2000, Cal 719, Boett nr. 719.1240.22, damur, 25 mm, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1980, metallänk ej original.

Utrop: 75 kr

CERTINA, damur, 23,5 mm, Boett nr. 182.2196.25, doublé, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, ca 1990, metallänk ej original.

200 kr

Utrop: 100 kr

TISSOT, Visodate, Seastar., Cal 782-1, Serie nr. 9821366, Boett nr. 41/42556-3, herrur, 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1967, metallänk ej original.

275 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, Genève, Cal 244, Serie nr. 17289072, Ref nr. CK 2974, Boett nr. 2974 1 (C.B), damur, 21 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1959.

325 kr

Utrop: 350 kr

CERTINA, T+C, Town and Country, Cal 25-661, Boett nr. 5306.225, herrur, 37 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1970.

50 kr

Utrop: 150 kr

J.W.BENSON, London, herrur, 29 mm, Cal venus 180, Boett nr. 4977/12100, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, skadad boett, fasta bandstift, ca 1940.

50 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 53 mm, Serie nr. 4337873, Boett nr. 4945376, stål, ankargång, skadad urtavla, defekt, saknar krona/ställaxel, motiv, bucklor, ca 1912.

650 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 1953/10, silver (0,800), niello (skadat), ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1920.

350 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, "Rödtolva", fickur, 51,5 mm, Serie nr. 5996183, Boett nr. 6805527, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, grvayr, bucklor, ca 1924, fickurskedja i gulmetall.

600 kr

Utrop: 300 kr

LONGINES, fickur, 51 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 2643009, Boett nr. 2643009, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, OBS: saknar visare, ca 1911.

950 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, damur, 21,5 mm, Cal 252, Serie nr. 14743228, Ref nr. KO 2655, Boett nr. 2655-2 SC / 2668, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, formverk, ca 1955.

300 kr

Utrop: 250 kr

SICURA, herrur, 31,5 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1960.

Utrop: 150 kr

LONGINES, damur, 22 x 25 mm, Cal L817.4, Serie nr. 54202336, Boett nr. 19125162 / 4334 / 817, förgyllt silver/doublé (20 micon), manuell, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, integrerad länk, längd 164-168 mm, ca 1980.

250 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Certina

BOX, till Certina armbandsur, vit, 61 x 251 x 28 mm, ca 1985.

Utrop: 75 kr

Klockor Alpina

ALPINA, herrur, 32 mm, Boett nr. 317300, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1960, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Eterna

ETERNA, damur, 24 mm, Cal 675, Serie nr. 3705231, Boett nr. 3491392, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

175 kr

Utrop: 250 kr

LONGINES, fickur, 50 mm, Cal 37.93, Serie nr. 5343062, Boett nr. 5343062, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, OBS: saknar visare, ca 1935.

600 kr

Utrop: 200 kr

KEORA SUPER, herrur, 31 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, skadad boett, ca 1960, metallänk ej original.

Utrop: 75 kr

TISSOT, Seastar, 35,5 mm, herrur, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1980.

75 kr

Utrop: 100 kr