Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 februari 2018
Klocktillbehör Tissot
LÄDERBAND, till Tissot herrur, svart, bredd 18/16 mm, originalspänne i doublé.
Klocktillbehör Tissot
BOX, till Tissot armbandsur Gold Collection, blå, 252 x 70 x 35 mm, ytterkartong (skadad), ca 2001.
Klockor Michel Herbelin
MICHEL HERBELIN, Paris, City, Boett nr. 10440, damur, 36 mm, quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1985, box.
BILLODES, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 2758792 / 394, silver (800), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1900.
Klocktillbehör Oris
BOX, till Oris Diver, svart, 124 x 120 x 118 mm, ytterkartong (skadad), ca 2010.
ATIRA, De Luxe, "Antimagnetic", herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1955.
Klockor Casio
CASIO, Sapphire, WR 50M, Boett nr. MTP-1201, herrur, 37 mm, stål, quartz, safirglas (repor), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2000.
Klockor Nilax
NILAX, herrur, 30 mm, Boett nr, 57510, vitmetall, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970.
ROYCE, herrur, 24 x 32 (38) mm, Boett nr. 68-241, doublé, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1975.
IMATRA, fickur, 49,5 mm, Boett nr. 6027740, silver (800), ankargång, skadad urtavla, urverk signerat Matador, gravyr, bucklor, ca 1920.
OMEGA, stoppur, 51 mm, 60 sek/30 min, Cal 8000, Serie nr. 2641321, vitmetall, mekanisk, skadad urtavla, ca 1968.
OMEGA, fickur, 50 mm, serie nr. 4970361, Boett nr. 5866345, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916.
TISSOT, Titanium (200 Meters), Boett nr. T660, herrur, 36 mm, titan, quartz, safirglas, datum (defekt), skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås (defekt), ca 2000.
LONGINES, fickur, 49 mm, Cal L878.4, Serie nr. 53910982, Boett nr. 4338 878 / 19004912, silver (0,925), ankargång, skadad urtavla, ca 1975.
OMEGA, De Ville, Cal 661, Serie nr. 24175237, Ref nr. CD 555.0003, Boett nr. 555.003 (C.B), damur, 19 mm, guld på stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1966.
Klockor Revue Thommen
REVUE-SPORT, herrur, 28 mm, Cal 56, Boett nr. 146486, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, fasta bandstift, ca 1945.