Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 1 februari 2018
OMEGA, Genevé, 26 mm, Cal 684, Serie nr. 37642951, Boett nr. 566.0065, damur, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, ca 1973, metallänk ej original.
Klocktillbehör A. Lange & Söhne
LUPP, i trä och metall, signerad A. Lange & Söhne, skadad (glas löst), träbox (skadad).
Klocktillbehör Baume&Mer
KORTHÅLLARE & NYCKELRING, Baume & Mercier, vitmetall / svart läder, 85 x 65 x 13 mm, ytterkartong.
Klockor Juvenia
JUVENIA, herrur, 24 x 28 mm, Cal 765, Boett nr. 736545, stål, manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1970.
TISSOT, PR 50, Boett nr. J376/476T / SKP-BB51572, herrur, 36 mm, titan, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. SKP-CA, ca 2005.
PIERRE L´HUILLIER, Genève, damur, 19,5 x 33 mm, Cal ST 69-21, Boett nr. 424, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, integrerad länk (skadad), ca 1970.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, 25,5 mm, Serie nr. 10963553, Ref nr. YA105525, Boett nr. 105, doublé, quartz, safirglas, integrerad armlänk (skadad, del saknas), cert, juni 2009, box, ytterkartong.
OMEGA, damur, 16,5 x 19 (29) mm, Cal 244, Serie nr. 12314541, Boett nr. 3935-3, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1950.
ALFA, Date, Cal AS/ST 1950/51, Boett nr. 961 1721, herrur, 37 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970.
OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 40,6L.T2.15P, Serie nr. 8109417, Boett nr. 7973349, doublé (20 micron), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1928, fickurskedja i metall.
Klocktillbehör Rolex
BOX, till Rolex armbandsur, grön, 152 x 114 x 78 mm, Ref nr. 39137.01, certhållare, ca 2005, ytterkartong.
ZENITH, Sporto, Cal 126-6, Serie nr. 4375931, Boett nr. 9183411, herrur, 33,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, glasad innerboett, ca 1955.
L.U.C (Arvid Jansson Enköping), mormorsur, 37 mm, Boett nr. 3307/5, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, OBS: en visare är av, mönster, ca 1905.
Klocktillbehör Rolex
URTAVLA, till Rolex Oyster Pepetual Datejust (T Swiss Made T), herrur, silver/index, skadad (8/10), visare, passar till femsiffrig referens.