Hänge, platta med Nefiriti, Ø3,2cm 18k 5,7g
Utrop: 1 600 kr
Broscher, 2st, 21K 6,5g skador
Utrop: 2 000 kr
Damur, Elvia, manuell, glas skadat, bruttovikt, band X-länk (slitage), 18k 17,1g bucklor
Utrop: 3 100 kr
Hänge/berlock, Kanna, L 2,6cm 18k 1g
Utrop: 350 kr
Hänge/berlock, Lykta med gröna och röda glasstenar L1,2cm 18k 1,1g
Utrop: 300 kr
Hänge/berlock, Kanna med dekor L 2,5cm 18k 3,2g
Utrop: 1 300 kr
Armband, Hexagonala länkbitar, halvstelt 17,5cm 18k 44,1g slitage
Utrop: 12 800 kr
Armring, med blomsterdekor Ø6,5cm 18k 9,7g missfärgning, bucklor
Utrop: 2 700 kr
Ring, oval cabochonslipad rutilkvarts Øca17 18k 10,1g slitage på sten, skena skev
Halskedja, Pansarlänk, doserad 45,5cm 18k 15,3g slitage
Utrop: 4 500 kr
Damur, Omega, manuell, integrerat band 18k bruttovikt 35,2g går ej, band med skador
Utrop: 8 200 kr
Ringar, 3st, olika dekor Ø16-19¾ 18k 8,5g gravyr
Utrop: 2 400 kr
Halskedja, Bismarcklänk, doserad 45cm 18k 16,2g
Utrop: 5 000 kr
Armband, Bismarcklänk 19cm 18k 13,2g
Utrop: 4 000 kr
Halskedja, Bismarcklänk 45,5cm 18k 3,5g
Utrop: 1 000 kr
Ring, slät Øca16½ 18k 7,9g gravyr
Utrop: 2 200 kr
Halskedja, Venezialänk 39,5cm 14k 3,2g
Utrop: 700 kr
Ring, Ø18¼ 14k 1,6g skadad
Ring, med diamanter 4xca0,02ct (en sten ej diamant) Ø17¾ 21k 5,1g
Utrop: 1 500 kr
Tisdag 7 nov 2017