141 - 160 av 1 641
1...789...83 Gå till

Avslutad | Pant – Torsdag 12 oktober 2017

Klubbad för

Hänge, carmose S925 med vita stenar L 1,5cm 1,8g

50 kr

Utrop: 50 kr

Diverse silver, en ring med vita och blåa stenar Ø16¾, 3 hängen ett hjärta med imitationspärla samt två snarlika fiskar med röda stenar S925 och S830 6,9g slitage

150 kr

Utrop: 75 kr

Bägare, silver, Silfverberg Ystad, stämplad kattfot,1820,graverad dekor bla lagerkrans krönt med rangkrona inititaler samt årtal EO 1822 H 20,5cm 412,3g

3 100 kr

Utrop: 2 100 kr

Grytunderlägg, Skultuna, design Objecthood "Dew", mässing, artnr. 786-L, L 42cm i originalask

950 kr

Utrop: 900 kr

Skålar, 2st Swedish Grace, Rörstrand, vita, 0,30cl nyskick

200 kr

Utrop: 100 kr

Modellok och vagn, Fleischman, H0, Santa Fe 1341 resp 724, vagn i skadad originalkartong ej genomgångna

350 kr

Utrop: 450 kr

Modellok och vagn, Fleischman, H0, Santa Fe 1342 resp 576, vagn i skadad originalkartong ej genomgångna

350 kr

Utrop: 450 kr

Ring, carmose med grön och vita stenar Ø18¾ S925 3,7g slitage

225 kr

Utrop: 50 kr

Koppar med fat, 2st, porslin, Roy Kirkham, "Redoute Roses" diameter fat 17cm höjd kopp 9cm

300 kr

Utrop: 175 kr

Figurin, porslin, sittande dam, Schaubach, Germany, 1950-tal modell 1318/1 H 20,5cm

900 kr

Utrop: 650 kr

Snapsglas, 6st, glas, hög fot, slipad dekor H 14,5cm

225 kr

Utrop: 75 kr

Ring, med blåskimrande sten Øca20¼ S925 4,8g

100 kr

Utrop: 100 kr

Ring med vit månsten och filigranliknande dekor Ø20 justerbar skena S925 11g

Utrop: 200 kr

Collier, ankarlänk silver med integrerade fasettslipade onyxstenar, 128cm, 54,4g

550 kr

Utrop: 700 kr

Collier, med lapiz lazuli kulor Ø6,7mm, lås S925, 46,5cm och avtagbart hänge silver med lapiz lazuli och emalj L 5,7cm 50,6g

600 kr

Utrop: 475 kr

ARMBAND, med månstenskulor, Øca1,3cm, 18cm, 47,2g

225 kr

Utrop: 200 kr

Armband, med granatkulor Ø8,5mm, 17,5cm, 30,2g

225 kr

Utrop: 200 kr

Väska, Louis Vuitton Keepall 45, damiercanvas, grafit, axelrem, märkt Made in France, snr.MB3155, adresstag, ca46x20x28cm, lås saknas

8 600 kr

Utrop: 10 000 kr

Skor, herr, sneakers, Louis Vuitton "Fuselage", MS1104, SS2014, vitt skinn, strl.7½ (sula Lca29cm)mindre slitage

850 kr

Utrop: 700 kr

Armring, Hermes "Clic-Clac H", PM Made in France, förgylld metall med svart lack Ø5,5cm B 2cm repor.

3 300 kr

Utrop: 3 200 kr