Avslutad | Pant – Torsdag 12 oktober 2017
Diverse silver, en ring med vita och blåa stenar Ø16¾, 3 hängen ett hjärta med imitationspärla samt två snarlika fiskar med röda stenar S925 och S830 6,9g slitage
Bägare, silver, Silfverberg Ystad, stämplad kattfot,1820,graverad dekor bla lagerkrans krönt med rangkrona inititaler samt årtal EO 1822 H 20,5cm 412,3g
Grytunderlägg, Skultuna, design Objecthood "Dew", mässing, artnr. 786-L, L 42cm i originalask
Modellok och vagn, Fleischman, H0, Santa Fe 1341 resp 724, vagn i skadad originalkartong ej genomgångna
Modellok och vagn, Fleischman, H0, Santa Fe 1342 resp 576, vagn i skadad originalkartong ej genomgångna
Koppar med fat, 2st, porslin, Roy Kirkham, "Redoute Roses" diameter fat 17cm höjd kopp 9cm
Collier, med lapiz lazuli kulor Ø6,7mm, lås S925, 46,5cm och avtagbart hänge silver med lapiz lazuli och emalj L 5,7cm 50,6g
Väska, Louis Vuitton Keepall 45, damiercanvas, grafit, axelrem, märkt Made in France, snr.MB3155, adresstag, ca46x20x28cm, lås saknas
Skor, herr, sneakers, Louis Vuitton "Fuselage", MS1104, SS2014, vitt skinn, strl.7½ (sula Lca29cm)mindre slitage