Avslutad | Pant – Torsdag 12 oktober 2017
Klubbad för
Diverse guld, 5 delar, 1 armband (bismarck), 2 halskedjor (pansar), 1 brosch, 1 ring 18k 36,6g skador, slitage, delar saknas
Örhängen, ett par med diamanter 2xca0,30ct 2xca0,03ct L 1,7cm, stiftmekanism 14k , fattning 18k vitguld 3,7g
Ring, med olikfärgade safirer tot ca0,108ct enk gravyr i infattade i klotformer Ø17 18k 12,6g
Armband, Bismarcklänk med 20 berlocker (djur, studentmössa, nefirtiti, nyckelknippa mfl) 19cm 18k 18,1g