61 - 80 av 240
1...345...12 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 28 oktober 2017

Klubbad för

TISSOT, Seastar Seven, Cal 2451, Serie nr. 18184181, Boett nr. R41/42547-43, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1974.

Utrop: 2 800 kr

Klockor Ventura

VENTURA, Watch, designad av Flemming Bo Hansen, Serie nr. 0161, Boett nr. SS9-0161, herrur, 21 x 34 mm, stål, digital, quartz, safirglas, integrerad originallänk, längd 180 mm, ca 1994.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

TAG HEUER, Super Professional (1000 Meters / 3330 Feet -T Swiss Made T), Ref nr. 840.006, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, gummiband (ej original), ca 1995.

5 000 kr

Utrop: 5 400 kr

OMEGA, Seamaster, Jubilee, Serie nr. 56155931, PIC nr. 7910.11.01, Ref nr. BA 196.7500, Boett nr. 196.7500, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, urverk ej signerat, gravyr, läderband, ca 1998.

Utrop: 4 400 kr

BREITLING, SuperOcean (200M/660FT), Heritage 46, Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Verk nr. 2796740, Serie nr. 2796740, Ref nr. A1332024/B908, Boett nr. 2615 B3, kronograf, herrur, 46 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 2214/152A, cert, februari 2016, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 24 000 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tango, Serie nr. Z718469, Boett nr. 5560, herrur, 36 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2000.

Utrop: 2 200 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, Geneve, Tango, Serie nr. K169923, Ref nr. 5381-ST-00658, Boett nr. 5381, herrur, 28 x 33 (43) mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, ca 2005, box, ytterkartong.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

Klockor Citizen

CITIZEN, WR 100, Serie nr. 470121, Boett nr. 0510-C50383 TA, kronograf, herrur, 37 mm, titan, quartz, mineralglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1994.

1 200 kr

Utrop: 1 000 kr

TISSOT, T-Race, Moto GP, "Tachymetre", Serie nr. QKM-HA-10428, Ref nr. T027.417.37.201.00, Boett nr. T027417A, kronograf, herrur, 44 mm, stål/plast, quartz, safirglas, datum, kolfiberurtavla, skadad urtavla, integrerat gummiband, viklås, Ref nr. T640.28 AA, ca 2009, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 114/9002).

4 200 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Chronolink, Worldtimer UTC, "Racing", Cal SS G2 (ETA 7001), Serie nr. 3252, Ref nr. WT 6202, herrur, 40 mm, stål/titan, analog/manuell, digital/quartz, safirglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 2008, box, ytterkartong.

21 500 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Cyma

CYMA, Navystar, Cymaflex, Cal R 444, Ref nr. 2 3349, herrur, 35 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1959, box.

1 500 kr

Utrop: 1 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual, Datejust (T SwissT), Chronometer, Ref nr. 69178, Serie nr. 8552572, Cal 2135, Verk nr. 175456, Boett nr. 69000A, damur, 26 mm, 18K guld, automatisk, safirglas (nagg), datum, Presidentlänk, viklås, Ref nr. 8570 F-A-I/68 B, totalvikt 75,9 gram, ca 1984.

37 000 kr

Utrop: 39 000 kr

MORMORSUR, "Mathey, Genéve", 39 mm, Boett nr. 19894 / 42292, 18K guld, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, buckla, ca 1880, nycklar.

Utrop: 3 400 kr

BREITLING, Wings Lady, Cal 67, Serie nr. 3902, Ref nr. D67050, damur, 31,5 mm, stål/guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i stål, servad maj 2017, cert, maj 2000, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

TISSOT, T-Race, "Tachymetre", s.k. "Nicky Hayden", Serie nr. 10JA.0063824, Ref nr. T048.417.27.051.01, Boett nr. T048417A, kronograf, herrur, 45 mm, stål/PVD, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerat gummiband, viklås, Ref nr. T640.1AA, ca 2010, box, ytterkartong. Limiterad och numrerad (Nr. 575/4999).

4 200 kr

Utrop: 3 300 kr

FICKUR, 45,5 mm, Boett nr. 62640, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1890.

Utrop: 2 600 kr

SEIKO, Diver´s 200m, Cal 4R36A, Serie nr. 390789, Ref nr. SRP500K1, Boett nr. 4R36-02Z0, herrur, 43 mm, doublé, automatisk, hardlexglas, dag, datum, gummiband, originalspänne i doublé, cert, januari 2016, box.

2 000 kr

Utrop: 2 200 kr

JULES MATHEY, " Locle", fickur, 46 mm, savonett, Boett nr. 58610/610, 14K guld, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, innerlock i 14K guld, defekt, mönster, bucklor, ca 1900, nyckel.

Utrop: 4 400 kr

IWC, International Watch Co. Schaffhausen, Flatline, Cal 2250, Serie nr. 2288310, Boett nr. 3306, herrur, 33 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, servad augusti 2017, ca 1980, box, ytterkartong.

11 200 kr

Utrop: 8 500 kr

CARTIER, Santos, Cal ETA 2670, Boett nr. 090112637, damur, 23,5 x 23,5 (34,5) mm, stål, automatisk, safirglas, skadad urtavla, integrerad originallänk (skadad), viklås, Ref nr. 11/91, cert, oktober 1983.

4 000 kr

Utrop: 4 400 kr