221 - 240 av 240
1...101112 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 28 oktober 2017

Klubbad för

OMEGA, Seamaster Professional (300m/1000ft), Chronometer, Cal 1120, Verk nr. 60433635, Serie nr. 60433635, PIC nr. 2532.80.00, Ref nr. ST 368.1623, Boett nr. 168.1623/368.1623, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, defekt, heliumventil, originallänk, viklås, Ref nr. 1503/825, cert, mars 2000.

7 500 kr

Utrop: 7 500 kr

CARTIER, Santos Ronde, Cal ETA 2671, Boett nr. 090776967, damur, 24 mm, stål/guld, automatisk, safirglas (repor), skadad urtavla, urverk ej signerat, defekt, OBS. tavelpelare av, ca 1985.

Utrop: 2 200 kr

CARTIER, Santos Ronde, Cal ETA 2671, Boett nr. 296510063, herrur, 29 x 29 (38) mm, stål, automatisk, safirglas, datum, renoverad urtavla (se extra bild), skadad urtavla, originallänk, OBS: längd 167 mm, viklås, Ref nr. CCEH, ca 1990.

4 100 kr

Utrop: 3 300 kr

BREITLING; Transocean Chronograph, Chronometre, Cal B 01, Verk nr. 3036514, Serie nr. 3036514, Ref nr. AB0151, Boett nr. 5110 B3, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, Ocean Classiclänk, viklås, Ref nr. 5210/151A, cert (ej komplett), juli 2011, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 849/2000).

Utrop: 29 000 kr

BREITLING, Blackbird, "Serie Speciale", "Tachymeter", Cal 13 (ETA 7750), Serie nr. 37381, Ref nr. A13050.1, kronograf, herrur, 39,8 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, skadad urtavla, serviceurverk, Pilotlänk, viklås, Ref nr. M1998, ca 1998.

Utrop: 12 000 kr

OMEGA, Constellation, Chronometer, Cal 1382, Serie nr. 46276982, Ref nr. BA 798.0003, Boett nr. 598.0003/798.0003, damur, 26 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 798.0003, totalvikt 74,0 gram, ca 1984, box.

16 200 kr

Utrop: 16 000 kr

Klockor Eterna

ETERNA, Vaughan, Big Date, Cal 3030, Serie nr. 270.196, Ref nr. 11.7630.69.10.1185, herrur, 42 mm, 18K rosa guld, automatisk, safirglas, stort datum, glasbaksida, läderband, viklås (stål/doublé), ca 2014, box, ytterkartong.

Utrop: 44 000 kr

Klockor Porsche Design

PORSCHE DESIGN, P´6000, Dashboard, "Tachymeter", Cal ETA 2894-2, Serie nr. 195.440, Boett nr. 6612.17/2, kronograf, herrur, 42 mm, svart PVD titan, automatisk, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, glasbaksida, originallänk, viklås, cert, juni 2010, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

Klockor Oris

ORIS, ProDiver Date (1000m/3281ft), "Col Moschin Limited Edition", Cal 667 (ETA 2897), Serie nr. 3010541, Ref nr. 01.667.7645.72.84-Set, herrur, 49 mm, titan/stål (Gray plated), automatisk, safirglas, datum, gångreservindikator, heliumventil, gummiband, viklås (titan), Ref nr. 07 34 20 72EB/E04, cert, oktober 2012, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 541/2000).

Utrop: 16 000 kr

TAG HEUER, Carrera, Calibre 16 (100 METERS), "Tachymetre", Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. EET3472, Ref nr. CV2A10.BA0796, Boett nr. CV2A10, kronograf, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, viklås, originallänk, viklås, Ref nr. FAA044-Y-L6/3139 Y, cert, april 2016, box, ytterkartong.

19 000 kr

Utrop: 19 800 kr

MORMORSUR, 35 mm, Boett nr. 521230, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, bucklor, ca 1910, läderpåse, etui (F.W.Tornberg, Urfabrikör, Stockholm).

Utrop: 3 300 kr

Klockor Audemars Piguet

AUDEMARS PIGUET, Lady Royal Oak "Alinghi - Limited Edition", Cal 2712, Verk nr. 591765, Ref nr. 67610ST.OO.D062CR.01, Boett nr. F20614, midsize, 33 mm, stål, quartz, safirglas, datum, integrerat läderband, viklås, cert, mars 2006, box, ytterkartong.

Utrop: 26 000 kr

BREITLING, TransOcean, Chronometre, Cal 53, Verk nr. 191409, Serie nr. 191409, Ref nr. A53340, kronograf, herrur, 41,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, Professionallänk I, viklås, Ref nr. S0501/878A, cert, juni 2002, box, ytterkartong.

Utrop: 9 500 kr

Klockor Chopard

CHOPARD, Genève, Happy Diamonds, Serie nr. 626421, Boett nr. 205596 / 4097, damur, 24 x 33,5 mm, 18K vitguld, quartz, safirglas, "Happy Diamonds" (7 st brilj ca 0,39 ctv), briljanturtavla (39 st ca 0,25 ctv), briljantkrans x 2 samt diamanter på boetten (102 st. briljanter, ca 0,68 ctv + 2 st. baguetter, ca 0,25 ctv) , originallänk, längd 155-160 mm, totalvikt 58,6 gram, cert, maj 2012, box.

Utrop: 99 000 kr

Klockor Tudor

TUDOR, Geneve, Heritage, Black Bay (200m:660ft), Cal ETA 2824, Serie nr. I550085, Ref nr. 79220B, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, läderband, viklås, NATO-band, cert, oktober 2016, box, ytterkartong.

Utrop: 18 000 kr

HEUER, Carrera, Calibre 18, "Telemeter", Cal 18, Serie nr. WWH9296, Ref nr. CAR 221A.FC6353, Boett nr. CAR221A, kronograf, herrur, 39 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, Ref nr. FC5049/H-G1, cert, april 2017, box, ytterkartong.

Utrop: 32 000 kr

BREITLING, Colt Chronograph (200M / 660FT), "Tachymetre", Cal 73, Verk nr. 1642489, Serie nr. 1642489, Ref nr. A7338811/G790, Boett nr. 2715 B5, kronograf, herrur, 44 mm, stål, SuperQuartz, safirglas, datum, Professionallänk III, viklås, Refr nr. 5214B2/173A, cert, oktober 2015, box, ytterkartong.

Utrop: 18 000 kr

Klockor Movado

MOVADO, M/125, "125 Years of Design Innovation", 38 mm, Serie nr. 8492260, Boett nr 84.G1.1884.Z, herrur, 38 mm, stål, quartz, safirglas, skadad urtavla, läderband, ca 2006.

Utrop: 2 400 kr

Bild saknas

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Explorer II, Chronometer (Swiss-T<25), Ref nr. 16570, Serie nr. N259875, Cal 3185, Verk nr. 6194299, Boett nr. 16570, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, 24-timmarsvisning, skadad urtavla, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 91350-R4/501 B, cert, juli 1992, box, ytterkartong.

30 000 kr

Utrop: 32 000 kr

ROLEX, Oyster Perpetual Date, Submariner (1000ft=300m), Chronometer, Ref nr. 16613 T, Serie nr. D517411, Cal 3135, Verk nr. 3 1047563, Boett nr. 2160, herrur, 40 mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, Fliplocklänk, viklås, Ref nr. 93253-OP2, cert (ej komplett), ca 2006, box, ytterkartong.

61 000 kr

Utrop: 44 000 kr