361 - 380 av 497
1...181920...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2017

Klubbad för

500 kr

Utrop: 800 kr

HÄNGE, bjällra, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design A Jewel Veronika, 19 mm, vikt 5 gram.

Utrop: 850 kr

HÄNGE, ägg, förgyllt silver, röd emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, Pendant 22 mm, vikt 7 gram.

Utrop: 950 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, snidad nefrit, cz, kedjans längd 46 cm, hängets längd 13 cm.

Utrop: 900 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, gul och vit emalj, blomma, Aksel Holmsen, Sandefjord, diameter 4,5 cm, vikt 9,0 g, emaljskador.

375 kr

Utrop: 225 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, ljusblå emalj, sjöstjärna diameter 4,5 cm, Ivar T. Holth, Oslo, vikt 8,3 g, emaljskador.

Utrop: 450 kr

BROSCH, förgyllt sterlingsilver, vit emalj, blomma, diameter 3,2 cm, vikt 8,0 g, nål ej silver.

275 kr

Utrop: 225 kr

RING, 18K, vitguld gammalslipad diamant, ca 0,15 ct. blå safir. vikt 2,9, stl.17,0

Utrop: 1 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 11,5-12,5 mm, längd 41 cm, lås 14K guld.

Utrop: 4 300 kr

3 BROSCHER, silver, 1950-tal, vikt 20 g totalt.

Utrop: 450 kr

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, lapis lazuli, svarta kulor, längd 45 cm, lås gulmetall.

Utrop: 300 kr

ARMBAND, silver, Eiler och Marlöe, Danmark 1930-tal, längd 18,5 cm, vikt 28 g.

Utrop: 1 000 kr

HÄNGE, 14K vitguld, B-jade och 2 akvamariner (den ena lite skadad i ett hörn), vikt 6,1 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE/TYGBAND, 7,5 x 3,8 cm snidad grön och ljusgrå B-jade med drakmotif, tygband 49 cm, ca 18K guldlås och ögla, vikt 72,4 g, rött etui.

Utrop: 4 200 kr

HÄNGE, snidad drake i opak rubin (eventuellt behandlad), ögla i 18K guld (lagad), öppningsbar, längd 6 cm, vikt 23,2 g.

Utrop: 3 100 kr

HÄNGE, snidad örn i ljusgrön B-jade 5,2 x 3,5 cm, ögla och fäste i 18K guld, vikt 10,4 g.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 18K guld/10K vitguld, grågrön jade och en boulderopal, öppningsbar ögla, längd 6 cm, vikt 8,2 g.

Utrop: 2 400 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K guld, Iran, längd 43,5 cm, vikt 25,3 g.

Utrop: 8 100 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, sterlingsilver, odlade sötvattenspärlor, blå/grå, barocka, längd 4 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

RING, 18K vitguld med south sea pärla 8,3 mm, 2 briljanter 0,07 ctv, storlek 17,25 mm

Utrop: 3 000 kr