381 - 400 av 497
1...192021...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2017

Klubbad för

MANSCHETTKNAPPAR, silver, grön emalj, 2,1 x 1,5 cm, vikt 15,7 g.

350 kr

Utrop: 400 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, Tahitipärlor ca 11 mm, barocka, krok sterlingsilver.

850 kr

Utrop: 500 kr

ÖRHÄNGEN, förgyllt sterlingsilver, creoler, snurrebussar i silver, vikt 6,8 g.

175 kr

Utrop: 200 kr

22 BERLOCKER, sterlingsilver, totalvikt 52,3 g.

1 500 kr

Utrop: 1 300 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, blå/grå, lås och detaljer i silver, längd 46 cm.

250 kr

Utrop: 300 kr

ENSTENSRING, 18K guld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca W(H)/SI, stl 17 mm, vikt 2,8 g.

Utrop: 2 500 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,19 ct, ca TCr(I)/VS, stl 17 mm, vikt 2,7 g.

Utrop: 2 000 kr

12 skedar, silver, samearbete, 1945, Erik Lindbäck, Nederkalix, dekor, total vikt 154,7 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, 6,5 mm, något barocka, lås i strelingsilver, längd 90 cm, vikt 46 g.

Utrop: 900 kr

ALLIANSRING, platina, 13 briljantslipade diamanter ca 0,23 ctv, ca TW/VS, stl 15 mm, vikt 4,4 g, något skev skena.

Utrop: 1 800 kr

RING, 14K guld, vit opal, nagg, grön emalj, stl 16,25 mm, vikt 10,2 g.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

RING, 14K guld/silver, 1 ovalslipad ljusgrön turmalin ca 1,90 ct, 4 gammalslipade och antikslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TC r(I)/SI-P, 1900-talets början, stl 15,25 mm, vikt 3,7 g, ytrepa på krona, nagg och nötta fasetterade kanter.

1 700 kr

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,42 ct, ca TW(G)/VVS2-VS1, certifikat Antwerp Diamexpertise 5637, stl 18,5 mm, vikt 2,0 g.

Utrop: 7 500 kr

Ädelstenar Turmaliner

RUBELIT, kuddformad, 1,91 ct, 7,7x7,0x4,8 mm.

Utrop: 900 kr

Ädelstenar Turmaliner

RUBELIT, oval blandslipning, 3,56 ct, 11,1x9,3x5,1 mm.

Utrop: 2 000 kr

Ädelstenar Turmaliner

RUBELIT, oval blandslipning, 6,45 ct, 11,9x10,4x7,4 mm.

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE/KEDJA, silver, bärnsten ca 30.0 g nagg, silverkedja längd 70 cm

700 kr

Utrop: 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K borstat roséguld, stift, vikt 1,3 g.

Utrop: 900 kr

ÖRHÄNGEN, 18K borstat roséguld, pyramidformade, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 1 800 kr

ÖRHÄNGEN, 18K svartrodierat guld, pyramidformade, stift, vikt 3,4 g.

Utrop: 1 800 kr