Avslutad | Pant – Tisdag 15 augusti 2017
Herrur, Cartier, Santos de Cartier, Galbeestål, quartz, datum, 27x29mm, refnr.987901, snr.10695, band stål, viklås, 18cm, urtavla skadad, repor, sten på krona med nagg, går ej
Herrur Certina New Art, manuell, plexiglas, 28x29mm, boettnr.4010152; 99327618k brv 22,4sälj utan band
Fickur, Savonett, Ø49mm, ankargång, innerboett metall, urtavla ej signerad, 18k 79,9g urtavla skadad, bygel med slitage
Cigarettetui stämplad Nordiska Kompaniet 1920 samt importstämpel, snr.8401 2976 20, graverad dekor ovan och undersida6x9cm, undersida lock plakett med namngravyrer, NK,imp stpl bård möjl ej guld18k 205,4g
Halssmycke, Pansarlänk med integrerat hänge skorpion tvåfärgad ca47,5cm resp 4,6cm18k 20,1g
Collier, Chiampesan, Italien tvåradig ankarlänk tvåfärgad med integrade länkbitar 58cm 18k 23,5g
Herrur Omega Seamaster, automatisk, plexiglas, Ø35mm i box 18k, brunt läderband, går ej skadad urtavla
Herrur Le Coultre, double, manuell, plexiglas, Ø33mm, skadad urtavla, brunt läderband senare