261 - 280 av 1 495
1...131415...75 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 augusti 2017

Klubbad för

Ring, Dyrberg/kern, vita stenar, metall, Ø18 7,5g

125 kr

Utrop: 50 kr

Örhängen, ett par, Dyrberg/Kern, med vita stenar, metall,krokar, L 7,5cm 6,7g

150 kr

Utrop: 50 kr

Diverse smycken, ring öppen modell, armband 16,5-20cm, örhängen stift, armring öppen modell5,8cm, örhängen, vit metall med vita stenar, brv 12,5g

50 kr

Utrop: 50 kr

Diverse smycken, 3 par örhängen L7,5-13cm, armring 6cm, gulmetall med pärlor och stenar, brv 67,7g, ett par örhängen skadade, två berlocker medföljer löst

50 kr

Utrop: 50 kr

Diverse bestick, S800, 2 skedar, 1 gaffel, 1 kniv (blad i stål), modell "Diplomat", 1 dopgaffel 14,5 -20cm, Brv.236,5g slitage, skador

Utrop: 800 kr

Ring, keltiskt mönster S925 Ø20 7,9g

75 kr

Utrop: 75 kr

Armband, S925, Ankarlänk med 9 berlocker, klocka, igelkott, hund, Nefirtiti, bricka kräfta, lilla Havsfrun, figur, nyckel, hästsko, (en saknas) 20cm 24,1g

250 kr

Utrop: 150 kr

Halskedja,S925, Vriden pansar 51cm 4,3g

Utrop: 75 kr

Diverse smycken, 7 dlr, 4 armband, 2 ringar, 1 hänge silver resp S925, 60,3g skador

225 kr

Utrop: 250 kr

Armband, silver, Fiskbenslänk 20,5cm 46,5g

200 kr

Utrop: 175 kr

Armring, metall med röda stenar Ø5,7cm Brv.51,6g

25 kr

Utrop: 50 kr

Dessertskedar, 3st silver, snäck, gammalfransk snarlika, 14,3-14,7cm, 68,9g gravyr slitage

Utrop: 275 kr

Teskedar, 6st, silver, Svensk spets 13cm, 95,9g gravyr

Utrop: 350 kr

Kaktång, silver 14,4cm 23,5g

125 kr

Utrop: 100 kr

Uppläggningsgaffel, silver, 11,5cm 7,8g

50 kr

Utrop: 50 kr

Diverse bestick, silver, Gammal fransk, snarlika, 1 matgaffel, 1 bordsked, 7 matskedar, 18-22,2cm, 475,6g skador, gravyr,

Utrop: 1 800 kr

Kaffeskedar, 12st, silver, Carmen, 11,6cm, 132,3g

425 kr

Utrop: 500 kr

Brevset, förgylld metall, stiftpenna blyerts, brevkniv blad i konstmaterial samt ograverad sigillstamp i originaletui L 5,7-16cm bucklor

275 kr

Utrop: 150 kr

Saltkar, gustaviansk stil, glasinsats saknas L 8cm50,7g

150 kr

Utrop: 175 kr

Figurin, Lisa Larson, Räv, Gustavsberg L 13,5cm

300 kr

Utrop: 100 kr