Avslutad | Pant – Tisdag 18 juli 2017
1 Brevkniv, handtag i form av blomsterkrans, mässing, empirestil 1900-tal längd 20cm
Visa varaSmycken Övriga
1 halsband med malakiter metallås, 1 hänge falköga metall, 1 hänge tigeröga metall, 1 hänge ametist metall, 1 berlock rosenkvarts metall.
1 halskedja venezia förgylld, 1 hängsmycke förgylld med granater, 1 ring förgylld med granater, 1 par örhängen förgylld med granater, 1 ring med citrin och pyriter, S830 20,2g
1 halskedja venezia, 1 par örhängen med pärlor utan stopp, 1 par örhängen bucklor, 2 st udda stopp, 18K 10,1g
1 par örhängen med diamanter 2xca0,07ct, 1 par örhängen med pärlor, 1 hängsmycke med diamant 1xca0,01ct, 1 ring med gul sten, 18K 4,3g
1 ring med sten skev, 1 brosch med skadade stenar, 1 hängsmycke med sten, 1 par örhängen med stenar skadade, 1 par örhängen skadade, 1 hängsmycke, S830/S925 51,3g