481 - 500 av 1 405
1...242526...71 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 15 november 2016

Klubbad för

Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), motiv från Djurgården, 17x24cm, i ram

Utrop: 375 kr

Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), motiv från Djurgården, 14x23cm, i ram

Utrop: 375 kr

Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), motiv från Djurgården, 13x23cm, i ram

Utrop: 375 kr

Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), motiv från Stockholm, 14,5x22cm, i ram

Utrop: 375 kr

Bordslampa, funkis, ca.1930-tal, glaskupa i vitt, ställning i krom, höjd: ca.25cm, bruksslitage, något rostig

500 kr

Utrop: 600 kr

Miniatyrvas, Argenta, Gustavsberg, Wilhelm Kåge, höjd: 5,5cm, med silver detaljer

1 000 kr

Utrop: 125 kr

Smörfat 5st. Royal Copenhagen, Musselmalet, Ø7,5cm, ett udda smörfat medföljer

300 kr

Utrop: 50 kr

Smörfat 5st. Royal Copenhagen, Musselmalt, spetsdekor, Ø7,5cm

150 kr

Utrop: 50 kr

Kaffefat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Ø12,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Kaffefat, Royal Copenhagen, Musselmalt, spets, Ø14cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Assiett, Royal Copenhagen, Musselmalt, spetsdekor, Ø15cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Grafiskt blad, signerad Lasse Åberg (1940- ), "Golf- en småskalig form av primitivt jordbruk", numrerad 15/260, 46x66cm, oinramad

125 kr

Utrop: 75 kr

Askfat, Gustavsberg, Domino, Stig Lindberg, 15,5x15,5cm, med Scania Vabis-logga

225 kr

Utrop: 200 kr

Fritid Övrigt

Kikare, Wison, nr.85028, 8x30, nagg under ena linsskyddet, i fodral

375 kr

Utrop: 250 kr

Mortel med stöt, Skultuna, nr. 7, mässing, höjd: 12cm, bruksslitage

Utrop: 375 kr

Väggbarometer, Ø15,7cm

175 kr

Utrop: 75 kr

Ljusstakar 1 par, Ystad- Metall, Liljan, design: Ivar Åhlenius Björk, höjd: 13cm, repor, färgförändringar

900 kr

Utrop: 375 kr

Ram, okänd metall, böjd

325 kr

Utrop: 50 kr

Kameraobjektiv, Nikon Nikkor DX Micro, snr. 2102988, AF-S, 40mm, 1:2,8g G, i påse

1 000 kr

Utrop: 700 kr

Kameraobjektiv, Nikon Nikkor DX VR, snr. 35716773, AF-S 18-105mm 1:3.5-5.6 ED, i påse, med motljusskydd

850 kr

Utrop: 600 kr