101 - 120 av 217
1...567...11 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 29 september 2016

Klubbad för

Klockor Olma

OLMA, "Base 30 Pulsations", systerur, 33 mm, Cal Fontainmelon ST 96, Boett nr. 572, doublé, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1975.

125 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Rolex

BOX, till Rolex Cellini herrur, grön, 180 x 127 x 79 mm, Ref nr. 40.00.04, ytterkartong, ca 2010.

900 kr

Utrop: 550 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 55 mm, Cal Crescent Street (21 stenar, 18 size), Serie nr. 11011377, Boett nr. 5117802, doublé, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1901.

650 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 57,5 mm, Cal 825 (17 stenar, 18 size), Serie nr. 15606472, Boett nr. 584423, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, krona saknas, bucklor, ca 1907.

175 kr

Utrop: 250 kr

ELJO, Extra, fickur, 49,5 mm, Boett nr. 2039471, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1935.

325 kr

Utrop: 150 kr

REVUE, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 2425573, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

75 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Väckarur

SWIZA, väckarur, 56 x 60 mm, gulmetall/plast, mekanisk, alarm, skadad urtavla, skadad boett, ca 1960.

50 kr

Utrop: 75 kr

OMEGA, mormorsur, 36 mm, Boett nr. 4038855, silver (900), ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1907.

400 kr

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSSTÄLL, 82 x 145 x 65 mm, vitmetall/glas, skadat.

250 kr

Utrop: 75 kr

KRISTO, De Luxe, hängur, 34,5 mm, Cal BF 866, gulmetall, manuell, skadad urtavla, skadad boett, ca 1970.

50 kr

Utrop: 75 kr

CERTINA, Waterking, Cal 25-661, Serie nr. 5855138, Boett nr. 5306.075, herrur, 33,5 mm, doublé, manuell, plexiglas, datum (defekt), skadad urtavla, skadad boett, ca 1965, metallänk ej original.

200 kr

Utrop: 200 kr

CERTINA, DS Stella, Boett nr. C009210A/TKL-JA-0562, damur, 31 mm, doublé, quartz, safirglas, datum, pärlemorurtavla, skadad boett, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. C009210 A/TTK-JA, ca 2014.

275 kr

Utrop: 500 kr

MORMORSUR, 37,5 mm, Boett nr. 31101, silver, cylindergång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1910, fickurskedja i gulmetall.

150 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Way Out, Ref nr. GB 175, unisex, 34 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, cert (ej komplett), ca november 1996, etui.

Utrop: 200 kr

Klockor Väckarur

SWIZA, väckarur, 55 mm, gulmetall, mekanisk, alarm, skadad urtavla, ca 1960.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Revue Thommen

REVUE-EXKLUSIVE, Sport, Cal 77, Verk nr. 031935, Boett nr. 309586, herrur, 32,5 mm, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, läderband, ca 1950.

350 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Oris

ORIS, Star, Twen, Cal 645 KIF, herrur, 35 mm, doublé (20 micron), automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1975.

600 kr

Utrop: 500 kr

TISSOT, Antimagnetique, fickur, 46,5 mm, Cal 38.2, Serie nr. 2255531, Boett nr. 700-7, doublé (20 micron), ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1949.

375 kr

Utrop: 400 kr

CERTINA, T + C, Town and Country, Cal 25-661, Serie nr. 8204540, Boett nr. 5301.225, herrur, 37 x 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

425 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Movado

MOVADO, Sport, damur, 24 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955.

50 kr

Utrop: 150 kr