881 - 900 av 2 024
1...444546...102 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 4 oktober 2016

Klubbad för

Kaffeskedar 12st Madeleine 110mm i silver 830 120,6g

550 kr

Utrop: 600 kr

Dessertgafflar 12st Madeleine 140mm i silver 830 259,9g

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Kompottsked Svenska Floran 110mm i silver 830 13,6g

75 kr

Utrop: 75 kr

Figurin Isbjörnsunge Royal Copenhagen Porslin (2a:stortering) L:10cm H:5cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Ring gravyr och skev 14K 1,7g Ø20

Utrop: 400 kr

Parti guld gravyr/skevt 4 små dia 18K 8,4g

Utrop: 2 600 kr

Glasskål signerad Bertil Vallien Boda Åfors nr 160728-4526

Utrop: 1 000 kr

Porslinsskål med träfot Royal Copenhagen "The Flowers of Copenhagen Bowl" från1982 Ø24cm

Utrop: 800 kr

Vas Royal Copenhagen (porslin) H:16,5cm

250 kr

Utrop: 300 kr

Vas Bing och Gröndhal (porslin) 17cm

75 kr

Utrop: 125 kr

Damur Rolex Oyster Perpetual Date, stål / guld 18K, automatisk, modellnr. 6517, snr. 2065185, datum, Ø24mm, plexiglas, Jubileelänk 18cm med viklås, i box, ca1969, små repor på glas, sliten länk

8 200 kr

Utrop: 8 400 kr

Figurin B&G (Bing och Gröndahl) Rörmockare i porslin H:21,5cm

300 kr

Utrop: 500 kr

Porslin 2 st Gräddsnipa och Sockerskål Seltmann Weiden Germany

25 kr

Utrop: 100 kr

Konjaksglas 2 st med etikett: Senetor Design Full Lead Crystal

175 kr

Utrop: 75 kr

Glasskål H:6cm, Ø: L:16cm B:11cm, (små repor på unersidans botten)

50 kr

Utrop: 50 kr

Galsskål H:11,5cm (lite nagg)

50 kr

Utrop: 50 kr

Glasskål Ø/L:15cm H: 5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Glasvas Höjd 20cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Kniv Orginal Bowie Virginia Inox blad 25cm i skin orginal fodral . Visas ej.

550 kr

Utrop: 400 kr

Grillbestick 12 delar Selected By Leif Mannerström (6 gafflar och 6 knivar) oanvända

425 kr

Utrop: 300 kr