241 - 260 av 347
1...121314...18 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 24 september 2016

Klubbad för

DIAMANT navettslipad, 1,09 ct, TCr/SI2-P1.

Utrop: 13 600 kr

RING, 18K rodierat guld, briljantslipad diamant ca 0,40 ct, ca W(H)/P1, 48 briljantslipade diamanter ca 0,34 ctv, ca W/SI, stl 16,75 mm, vikt 6,5 g.

Utrop: 6 200 kr

RING, 14K guld, 26 briljantslipade diamanter ca 0,78 ctv, ca W/SI-P, 3 diamanter med mindre skador, stl 17,75 mm med fjäder, vikt 8,3 g.

Utrop: 5 200 kr

KEDJA, 18K, vitguld, venetia, längd 40 cm, vikt 3,2

800 kr

Utrop: 900 kr

ENSTENSRING, platina, briljantslipad diamant 3,01 ct, E(River)/VS2, laserinskription på rondist GIA 2186432100, GIA Diamond Grading Report, stl 16,25 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 600 000 kr

HÄNGE, 14K guld, opal, 14 briljantslipade diamanter ca 0,20 ctv, ca W/SI-P, öppningsbart, 2,7 x 1,7 cm, vikt 8,2 g.

2 900 kr

Utrop: 3 000 kr

COLLIER, 14K guld, 117 briljantslipade diamanter ca 15,94 ctv, ca TCa(K)/SI-P, längd 46 cm, vikt 41,9 g, svaga fattningar.

Utrop: 114 000 kr

KEDJA, 18K, guld, pansar, längd 50 cm, vikt 6,8 g,

Utrop: 2 000 kr

ARMBAND, 5-radigt, platina, 245 briljantslipade diamanter ca 19,60 ctv, ca W-Ca(H-L)/VS-SI, längd 17,5 cm, vikt 74 g, en klo av.

Utrop: 114 000 kr

ARMBAND, 18K, Bismarck, längd 19,5 cm, vikt 34,2 g

Utrop: 9 600 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter 1,40 ctv (0,70 ct, G(TW)/SI1, laerinskriptioner på rondister, HRD report 16026422002 och 16005045001, stift, vikt 1,6 g.

Utrop: 49 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, peridot, 29 briljantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca TW/VS, längd 2 cm, vikt 3,4 g.

3 700 kr

Utrop: 4 300 kr

RING, 18K guld/rodierat guld, smaragdslipad diamant ca 0,95 ct, ca TCr(I)/P1, 2 briljantslipade ca 0,20 ctv, ca TCr/VS, stl 16 mm, vikt 7,9 g, smaragdslipad diamant med nagg på ett hörn.

Utrop: 14 000 kr

ARMBAND, 18 K vitguld, briljantslipade diamanter ca 6,00 ctv, ca W-TCr/VS, längd 17,7 cm, vikt 57,2 g.

Utrop: 50 000 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,91 ct, F(TW)/VS2, laserinskription på rondist, GIA Diamond Dossier 5146878565, stl 18 mm, vikt 3,2 g.

Utrop: 46 000 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljant ca 0,60 ct, ca TW-W (G-H)/P1, vikt 0,8 g.

Utrop: 4 300 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 2,09 ct, ca TCa/SI2 och CA/SI2, 2 odlade South Seapärlor ca 12,25 mm, stift, vikt 7,7 g.

Utrop: 69 000 kr

RING, 14K vitguld, modifierad kuddslipad diamant 1,02 ct, TW(G)/VVS2, GIA certfikat 3135909507, stl 17,25 mm, vikt 4,0 g.

Utrop: 36 000 kr

RING, 18K guld/platina, briljantslipad diamant, ca 2,00 ct, blå(färgbehandlad)/P, inneslutning som når ytan med hack på rondisten, 30 prinsesslipade diamanter ca 1,35 ctv, 1 briljantslipad diamant ca 0,01 ct, ca TW(G)/VS, stl 17,25 mm, vikt 9,6 g, 1 prinsesslipad diamant med mindre skada, svaga fattningar.

Utrop: 33 500 kr

COLLIER, 14K guld, 10 antikslipade diamanter ca 0,70 ctv, ca Cr-TCa/SI-P, längd hänge ca 4 cm, längd kedja ca 41 cm, vikt 4,2 g.

3 000 kr

Utrop: 3 400 kr