261 - 280 av 668
1...131415...34 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 juni 2016

Klubbad för

CERTINA, Waterqueen 215, Serie nr. 7926338, Boett nr. 1806.210-5, damur, 24 mm, doublé (20 micron), manuell, plexiglas (skadat), skadad urtavla, ca 1969, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Swatch

SWATCH, Chrono, Flash Arrow, Ref nr. SCL 100, kronograf, herrur, 37,3 mm, plast, quartz, plexiglas, skadad urtavla, defekt, integrerat plastband, originalspänne, cert (ej komplett), ca december 1991, etui.

100 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Swatch

100 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Bulova

BULOVA, Accutron, Cal 214H, Boett nr. 1-531601 / M7, herrur, 35 mm, doublé (40 micron), stämgaffel, plexiglas (skadat), skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1970.

375 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Invar

INVAR, fickur, 57 mm, Serie nr. 305528, Boett nr. 435159, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910, fickurskedja i metall.

425 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, "P.Paulsen, Bergen", fickur, 54 mm, Serie nr. 1737870, Boett nr. 2713440/7696, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i metall.

325 kr

Utrop: 350 kr

OMEGA, fickur, 49 mm, Cal 38.5L.T1, Serie nr. 9251386, Boett nr. 10029678, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1943.

800 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, fickur, 49,5 mm, Cal 40,6L.T.1, Serie nr. 6942692, Boett nr. 7850452, silver (800), ankargång, skadad urtavla, ca 1928, fickurskedja i metall.

1 500 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40,6L.T.1, Serie nr. 7121546, Boett nr. 7884464, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1928, fickurskedja i metall.

350 kr

Utrop: 350 kr

FICKUR, 47 mm, Boett nr. 51600, silver (800), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890, nyckel.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Invar

INVAR, fickur, 52 mm, Serie nr. 280078, Boett nr. 256875, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915.

50 kr

Utrop: 200 kr

LARS LINDBERG, Jerfsö, fickur, 49 mm, Boett nr. 202629, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

275 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Boett nr. 3213340, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1903.

350 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, "Rödtolva", "A.G.Johansson, Fors Station, Import", fickur, 51 mm, Serie nr. 4723469, Boett nr. 5483907, vitmetall, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, fickurskedja i metall.

650 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 9,6 x 9,6 x 3,5 mm, skadad, ca 1968.

250 kr

Utrop: 275 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1350, Boett nr.591.0017, damur, 20 mm, stål, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, ca 1980, metallänk ej original.

250 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Rolex

URTAVLA, till Rolex OP Day-Date (T SWISS T) herrur, champagne/index, skadad / renoverad (6/10), inklusive visare, passar till Ref nr. 1803.

500 kr

Utrop: 550 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 4 st, metall.

125 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Hublot

BOX, till Hublot herrur, svart, 176 x 176 x 89 mm, ca 2012, ytterkartong.

900 kr

Utrop: 1 000 kr

FICKUR, 52,5 mm, Boett nr. 17057/240, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1890.

275 kr

Utrop: 300 kr