241 - 260 av 668
1...121314...34 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 juni 2016

Klubbad för

Klocktillbehör Omega

BOX, till Omega damur, röd, 100 x 100 x 49 mm, skadad, ca 1960.

650 kr

Utrop: 225 kr

Klocktillbehör Fickur

CHATELAINE, 18K guld / ripsband, längd 117 mm, totalvikt 6,9 gram.

Utrop: 1 500 kr

TISSOT, herrur, 37 x 33 (40) mm, Cal 2040 (ESA 9315), Serie nr. 19974621 Boett nr. 95003, digital, stål, quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1976.

125 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Raymond Weil

RAYMOND WEIL, herrur, 32 mm, Ref nr. 9825, doublé (10 micron), quartz, mineralglas, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1995.

500 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, Chronometre, 46,5 mm, Boett nr. 843, gulmetall, cylindergång, nyckeldragare, kompass, skadad urtavla, motiv, ca 1880, nyckel.

350 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSKEDJA, silver (830), längd 330 mm, vikt 18,4 gram.

550 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Rolex

LÄNKBITAR, 2 st. till Rolex herrur, Presidentlänk, 18K guld, bredd 17 mm, passar sexsiffrig referens, inklusive skruvar, totalvikt 7 gram.

Utrop: 3 800 kr

FICKUR, 50,5 mm, Boett nr. 9835, silver (800), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1890, nyckel.

150 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Helvetia

HELVETIA, Extra, fickur, 51 mm, Boett nr. 3876164, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1930, fickurskedja i metall.

375 kr

Utrop: 250 kr

STELLA, fickur, 49 mm, Boett nr. 86-72, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1940.

350 kr

Utrop: 150 kr

MORMORSUR, 37 mm, Boett nr. 4412, silver (800), cylindergång, skadad urtavla, defekt, ca 1895.

75 kr

Utrop: 75 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 368546, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

75 kr

Utrop: 100 kr

Klockor Viking

VIKING, fickur, 52 mm, Boett nr. 811831, silver (800), ankargång, skadad urtavla, minutvisare lös, bucklor, ca 1930.

75 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Elgin

ELGIN, fickur, 52 mm, Cal 387 (17 stenar, 16 size), Serie nr. 39515245, Boett nr. 0340587, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1941, fickurskedja i metall.

450 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Vasa

VASA, fickur, 50 mm, Cal Unitas 6431/6445, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1970, fickurskedja i metall.

350 kr

Utrop: 250 kr

ZENITH, fickur, 52 mm, Serie nr. 2054002, Boett nr. 2964418/3986, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1920, fickurskedja i metall.

1 200 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 52 mm, Boett nr. 360187, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1925.

50 kr

Utrop: 125 kr

SEIKO, SQ 100, Cal 5H23, Serie nr. 651015, Boett nr. 5H23-6070, herrur, 34 mm, bicolour, quartz (går ej), hardlexglas, dag, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1996.

125 kr

Utrop: 200 kr

SEIKO, herrur, 37,5 x 34,5 (40,5) mm, Cal 6309, Serie nr. 770239, Boett nr. 6309-5000, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, ca 1977.

375 kr

Utrop: 400 kr

SEIKO, herrur, 29,5 x 34 mm, Cal 7430, Serie nr. 240005, Boett nr. 7430-5050, vitmetall, quartz (går ej), hardlexglas, skadad urtavla, integrerad originallänk, ca 1982.

125 kr

Utrop: 100 kr