781 - 800 av 978
1...394041...49 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 5 april 2016

Klubbad för

Omega, herrur, 14K, quartz, datum, plastglas, läderband, graverad boett,

3 800 kr

Utrop: 1 600 kr

Omega de Ville, herrur, quartz, stål med stållänk, datum, safirglas, repig boett och länk, snr:1337

1 400 kr

Utrop: 550 kr

Certina, herrur, 18K med läderband, quartz, fungerar ej, datum, safirglas, graverad boett, EOL 158 9289 68, i ask

Burk med lock, S925 230,8g, A.Nilsson år 1917, graverad

1 500 kr

Utrop: 850 kr

Bägare S925 192,6g, år 1949, repig

650 kr

Utrop: 750 kr

Matskedar 6st S830 435,9g 222mm, graverade och repiga

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Knivar 10st nysilver (skaften fyllda)

50 kr

Utrop: 50 kr

Serveringssked 1st S830 119,4g 285mm, repig

425 kr

Utrop: 375 kr

Gafflar 18st S830 1379,0g 202-210mm, små skador och märkta med familjevapen

3 500 kr

Utrop: 4 200 kr

Matgafflar 12st S830 766,1g 210mm, graverade

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr

Matskedar 12st S830 776,8g 215mm, graverade

1 900 kr

Utrop: 2 300 kr

Bordsskedar 8st S830 372,2g 188mm, märkta med olika bokstäver

950 kr

Utrop: 1 200 kr

Skedar 8st S830 529,6g 211-218mm,repiga, några graverade

1 300 kr

Utrop: 1 600 kr

Såsslev S830 47,7g, skadad

225 kr

Utrop: 150 kr

Skedar 3st S830 151,5g 186-189mm, repiga och märkta med bokstav

375 kr

Utrop: 450 kr

Skedar 10st S830 244,6g 144-147mm, repiga, buckliga och märkta med familjevapen

600 kr

Utrop: 750 kr

Djupa tallrikar 12 st Rörstrand modell: Grön Anna, Ø23,5 cm

300 kr

Utrop: 375 kr

Djupa tallrikar 9 st, Rörstrand, Grön Anna Ø21 cm, krackelerad glasyr samt missfärgning

175 kr

Utrop: 125 kr

Assiette 12 st, Rörstrand, modell: Grön Anna, Ø20,5 cm, krackelerad glasyr och missfärgningar

175 kr

Utrop: 125 kr

Uppläggningsskålar 2 st, Rörstrand, modell: Grön Anna, 24 x 7 cm + 25 x 19,5 cm, krackelerad glasyr

150 kr

Utrop: 200 kr