Armband 14K 8,4g skadat
Utrop: 1 700 kr
Ring 18K 5,6g skadad
Utrop: 1 600 kr
Ring 18K 2,1g skadad
Utrop: 600 kr
Ring 18K 3,5g graverat
Utrop: 1 000 kr
Ring 18K 2,5g vitguld med diamant ca0,16ct inneslutningar Ø17
Utrop: 1 200 kr
Halskedja 14K 6,1g 55cm
Armband 21K 7,7g 20cm
Utrop: 2 400 kr
Halscollier 21K 16,5g 46cm
Utrop: 5 200 kr
Ring 18K 7,7g tvåfärgad Glenn Roll Ø17¼
Utrop: 3 300 kr
Armband 18K 5,3g skadat
Utrop: 1 500 kr
Armband 18K 21,6g X-länk 18,5cm skadad låsåtta
Utrop: 5 900 kr
Ringar 3st 7,9g skadad graverade
Utrop: 2 200 kr
Ullmatta med silkesinslag, troligtvis Keshan, ca.3x2m. Visas ej.
Utrop: 4 500 kr
Färglitografi, Kaj Bernstone (1946-), "Jimi Hendrix", 40/290, 80x57cm, i ram och glas
Olja på duk mot trä, Kaj Bernstone (1946-), 24,5x18cm
Utrop: 750 kr
Grafik, Pontus Carle (1955-), 88/225, 34x25,5cm, i ram och glas
Utrop: 250 kr
Akvarell, oidentifierad signatur, 22,5x30,5cm, i ram och glas
Utrop: 125 kr
Grafik, Erland Cullberg (1931-2012), 43x38cm, i ram och glas
Utrop: 375 kr
Färglitografi, Lena Cronqvist (1938-), 93/275, signerad 1995, 50x40cm, i ram och glas
Utrop: 850 kr
Grafik, André Masson (1896-1987), 26/50, 28x21cm, i ram och glas
Tisdag 5 apr 2016