201 - 213 av 213
1...91011 Gå till

Avslutad | Aficionado – Torsdag 10 mars 2016

Klubbad för

SOLGLASÖGON, PIERRE CARDIN, PC8249/S 807-Y1, sbarta bågar, svarta glas, etui.

300 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Sedel

SEDLAR, 3 st 100 kr 1956-1959 ca 1 - 1+ (men med vikspår), 1 st 50 kr 1953 ca 1, 13 st 10 kr 1938-1979 ca 1 - 01 (inkluderar 4 stjärnmärkta), 5 st 5 kr ca 1 - 01 1935-1977.

Utrop: 750 kr

Mynt Sedel

SEDEL, 10 Kronor, 1908, kvalité ca 1?/1.

300 kr

Utrop: 350 kr

Mynt Svenska mynt

11 MYNT, silver / koppar, blandad kvalité, 3 st 2 kr 1892-1893 ca 1? - 1, 3 st 1/16 Riksdaler 1835, 1851 och 18?? (Oscar I) ca 1 - 2, klipping 1626? ca 2, nödmynt F&F 1718 ca 1, 1/2 Skilling 1815 ca 1 kantex, två mynt från USA: cent 1864 samt half dime 1861 bägge ca 1.

Utrop: 850 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, GUCCI, 100% siden, mörkgrön, guld, bredd 10cm.

200 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, OSCAR DE LA RENTA, 100% siden, grå, mörk röd, bredd 9cm.

Utrop: 200 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, YSL, 100% siden, mörblå, gul, bredd 10cm.

175 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Slipsar

SLIPS, LOUIS VUITTON, 100% siden, mönstard i brunt och svart, bredd 9cm.

325 kr

Utrop: 200 kr

Accessoarer Bälten

SKÄRP, YSL, brunt tyg, spänne/hake i vitmetall, längd 90-100 cm, bredd 3,5 cm.

Utrop: 350 kr

Accessoarer Plånböcker

PLÅNBOK, GUCCI, brunt tyg, brunt läder, monogram, 6 st kontokortfack, sedel, originalask, visst slitage.

Utrop: 450 kr

VÄSKA, LOUIS VUITTON, Mini Lin, beige tyg, vitt läder, 35x 39 cm, gulmetalldetaljer.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

VÄSKA, LOUIS VUITTON, Cross body, "LV Cup", mörkblått tyg, vitmetall detaljer, svart läder, 27 x 23 x 2 cm.

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Medaljer Ordenstecken

KOMMENDÖRSTECKEN, förgyllt silver, klass 2, Vasaorden, vikt 34,9 g, löst band, bredd 55 mm, skador på emaljen, originaletui

Utrop: 3 500 kr