381 - 400 av 759
1...192021...38 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 22 mars 2016

Klubbad för

Ring graverad Ø15 1/2 18K 2,4g

Utrop: 700 kr

Halskedja Cordell 52cm 18K 19,5g

Utrop: 7 000 kr

Halskedja 51,5cm 14K 1,6g

Utrop: 350 kr

Ring tvåfärgad med diamant 1xca0,05ct Ø17 3/4 18K 5,3g (små repor)

Utrop: 1 700 kr

Parti guld med stenar defekt 18K 18,1g

Utrop: 5 000 kr

Örhänge ett udda defekt med stenar 14K 6,7g

Utrop: 1 400 kr

Collier 48cm 18K 5,1g

1 500 kr

Utrop: 1 800 kr

Ring med lila sten Ø16 3/4 14K 4,6g

1 000 kr

Utrop: 1 000 kr

Ring med sten Ø17 1/4 18K 1,8g

Utrop: 750 kr

Ring slät ograverad i vitguld Ø17 18K 6,8g

Utrop: 2 800 kr

Ring i vitguld med sten och diamanter 8xca0,01ct Ø17 1/4 18K 6,5g

2 400 kr

Utrop: 2 900 kr

Örhängen ett par med stenar och diamanter 2xca0,03ct (utan stoppers) 18K 3,2g

900 kr

Utrop: 850 kr

Örhängen ett par i vitguld med pärla och diamanter 12xca0,01ct 18K 7,0g

Utrop: 2 900 kr

Parti guld, ringar graverade (3 st Ø17, 1 st Ø18 3/4) 18K 12,7g

Utrop: 3 500 kr

Ring med diamant 1xca0,41ct Ø17 3/4 18K 5,4g

5 700 kr

Utrop: 5 900 kr

Silverbricka med litet nätt handtag, ( till visitkort?), små bucklor , 17,5x8,5cm, svensk import sttämpel, sterling silver 70,2g

375 kr

Utrop: 200 kr

Silverskål med hänkel samt blå glasinsats, kantnaggar, höjd 8cm, engelska stämplar, små ojämnheter i godset.

475 kr

Utrop: 500 kr

Ring i vitguld med diamanter 2xca0,16ct Ø17 1/2 18K 5,1g

3 000 kr

Utrop: 3 000 kr

Skål i svenskt stämplat silver, höjd 7cm, sign Andersson, 830s 120g

Utrop: 650 kr

Ring med diamanter 1xca0,04 och 2xca0,02ct Ø17 18K 5,1g

Utrop: 2 200 kr