441 - 460 av 653
1...222324...33 Gå till

Avslutad | Pant – Måndag 25 januari 2016

Klubbad för

Burk med lock, Rörstrand, modell Koka Ø11,5cm, höjd med lock 6,5cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Nattljusstake, malm, ljus Ø 5cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Vas, AB Tesi Svenskt tenn, handcicilerad, signerad Göthlin, höjd 16,5cm

Utrop: 200 kr

Skål med lock, Scania Tenn, Ø16cm

425 kr

Utrop: 75 kr

Ljusstakar 1 par, mässing, höjd 23cm

200 kr

Utrop: 75 kr

Kaffeskedar 6st S800 84,6g 127mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Kanna, Old Gustavsberg, modell Willow, höjd 15,5cm

50 kr

Utrop: 75 kr

Såssnipa, Old Gustavsberg, modell Willow

75 kr

Utrop: 50 kr

Tekanna med lock, sockerskål med lock, gräddkanna, Old Gustavsberg, modell Willow

275 kr

Utrop: 100 kr

Djup tallrik 1st, Rörstrand, modell Grön Anna, repig

75 kr

Utrop: 50 kr

Serveringsfat 1st, Rörstrand, 20,5x42cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Ugnsform, Rörstrand, design Hertha Bengtson, modell Koka, 13x23,5cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Vas, nysilver, små bucklor, graverad, höjd 15cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, tomte, kantstött, ena foten skadad, färgdefekter, höjd 26cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, tomte, höjd 27,5cm

175 kr

Utrop: 50 kr

Keramiktavla, Gustavsberg, Lisa Larson, 22,5x22,5cm

500 kr

Utrop: 250 kr

Korkskruv, porslin, sjölejon med boll, skadat nosparti, Wade Porcelain, made in England

25 kr

Utrop: 50 kr

Figurin, Gustavsberg, Lisa Larson, åsna, höjd ca 9,5cm

900 kr

Utrop: 375 kr

Figurin på träsockel, Borås-knalle, höjd 20,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Figurin på träsockel, Borås-knalle, höjd 21cm

25 kr

Utrop: 50 kr