221 - 240 av 1 220
1...111213...61 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 29 december 2015

Klubbad för

Ring 18K 2,9g med dia 1xca0,65ct gammal slipning (ineslutning)

5 100 kr

Utrop: 550 kr

Mynt Övrigt

Myntföremål arabiskt 20K 8,13g

2 000 kr

Utrop: 2 400 kr

Ljusstakar 3 st varav en i malm, höjd 13,5-14-15 cm

50 kr

Utrop: 150 kr

Ring med gravyr 18K Ø23¾

Utrop: 4 100 kr

Parti figuriner 7 st, 1 Vas från Rhodos samt 1 skål ALP Lidköping, studentpar med lagning och skada

100 kr

Utrop: 225 kr

Klackring 18K 5,2g Ø19½ tvåfärgad med tre små stenar

Utrop: 1 600 kr

Hänge 21K 1,66g 1,5cm med stenar (i två delar)

650 kr

Utrop: 500 kr

Halskedja Singapore 21K 1,5g 40cm

Utrop: 425 kr

1 Halskedja Singapore med hänge stjärna 18K 2,2

Utrop: 600 kr

Hänge 18K 2,5g tvåfärgad med lila sten

Utrop: 800 kr

Porslinsfiguriner 2 st katter, signerade undertill Lisbeth Nilsson juni 1982, 13cm

125 kr

Utrop: 150 kr

Figuriner 3 st fåglar Rosa Ljung, 10cm, nagg på en näbb.

75 kr

Utrop: 200 kr

Hänge katt defekt 18K 1,4g 2,5cm med emalj (en tass saknas)

Utrop: 375 kr

Pusselring flerfärgad 18K Ø21 17,8g

3 700 kr

Utrop: 4 500 kr

Halskedja Pansar defekt 50cm 18K 3,6g

Utrop: 900 kr

Hänge med stenar (saknar ögla) Ø3,5cm 14K 6,6g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Pärhalsband barockapärlor defekt lås i silver 925 brv 27,8g 47cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Moccaskedar i 800 silver 11st 105mm, 89g

225 kr

Utrop: 250 kr

Kaffesked Rosenholm 1 st 120mm, 17g

75 kr

Utrop: 75 kr

Halskedja Bismarck doserad 46cm 18K 45,0g

9 200 kr

Utrop: 11 000 kr