Avslutad | Klockor – Lördag 31 oktober 2015
OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 17049976, Ref nr. CK 14389, Boett nr. 14389-1, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 610, Serie nr. 20639579, Ref nr. CD 136.020, Boett nr. 136.020. herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1963, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 610, Serie nr. 21532507, Ref nr. CD 136.020 , Boett nr. 136.020, herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1964, metallänk ej original.
OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 19LB.T1, Serie nr. 7220300, Boett nr. 7583930, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1932.
OMEGA, mormorsur, 33,5 mm, Boett nr. 3279633, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1905.
CARTIER, Tank Francaise, Cal 120, Boett nr. 2302 / CC260818, herrur, 28 x 24 (32) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, servad december 2014, ca 2005, servicepåse.
Klockor Universal
UNIVERSAL, Geneve, Polerouter, Cal 138 SS, Ref nr. 20217 3, Boett nr. 1730225, herrur, 35,5 mm, stål, hammarautomat, plexiglas, skadad urtavla, renoverad urtavla, defekt, läderband, ca 1953.