301 - 307 av 307
1...141516 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 31 oktober 2015

Klubbad för

OMEGA, Seamaster, Cal 268, Serie nr. 17049976, Ref nr. CK 14389, Boett nr. 14389-1, herrur, 35,5 mm, stål, manuell, plexiglas (skadat), liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1959, metallänk ej original.

2 000 kr

Utrop: 1 700 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 610, Serie nr. 20639579, Ref nr. CD 136.020, Boett nr. 136.020. herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, gravyr, ca 1963, metallänk ej original.

2 600 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 610, Serie nr. 21532507, Ref nr. CD 136.020 , Boett nr. 136.020, herrur, 34,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1964, metallänk ej original.

2 700 kr

Utrop: 1 900 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 19LB.T1, Serie nr. 7220300, Boett nr. 7583930, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, ca 1932.

Utrop: 3 500 kr

OMEGA, mormorsur, 33,5 mm, Boett nr. 3279633, 14K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1905.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

CARTIER, Tank Francaise, Cal 120, Boett nr. 2302 / CC260818, herrur, 28 x 24 (32) mm, stål/guld, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, servad december 2014, ca 2005, servicepåse.

17 000 kr

Utrop: 18 000 kr

Bild saknas

Klockor Universal

UNIVERSAL, Geneve, Polerouter, Cal 138 SS, Ref nr. 20217 3, Boett nr. 1730225, herrur, 35,5 mm, stål, hammarautomat, plexiglas, skadad urtavla, renoverad urtavla, defekt, läderband, ca 1953.

Utrop: 3 300 kr