281 - 300 av 307
1...141516 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 31 oktober 2015

Klubbad för

SEIKO, Premier Classic, Cal 4R39, Serie nr. 250080, Ref nr. SSA021J1, Boett nr. 4R39-00A0, herrur, 40,5 mm, stål, automatisk, safirglas, 24-timmarsvisning, glasbaksida, originallänk, viklås, Ref nr. MONB-Z-I/111, cert (ej komplett), ca juni 2012, box, ytterkartong.

2 200 kr

Utrop: 2 400 kr

BREITLING, Crosswind, "Tachymetre", Chronometre, Cal 13 (ETA 7750), Ref nr. B13355, Verk nr. 516906, Serie nr. 516906, Boett nr. 3903 B5, kronograf, herrur, 42,7 mm, bicolour, automatisk, safirglas, datum, Pilotlänk i stål, viklås, Ref nr. S4603/350 A, cert, juli 2004, box, ytterkartong.

25 000 kr

Utrop: 24 000 kr

PATECK & CIE, Geneve, fickur, 48 mm, Boett nr. 6222, 18K guld, ankargång, vargtänder, skadad urtavla, defekt, innerlock i 18K guld, monogram, skadad boett, bucklor, ca 1900.

4 300 kr

Utrop: 4 500 kr

IWC, fickur, 51 mm, Cal 52, Serie nr. 67311, Boett nr. 84095, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1891.

1 400 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Record

RECORD WATCH CO, fickur, 50 mm, Boett nr. 690606, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1930, läderpåse.

Utrop: 2 400 kr

WILLIAM HUGGIN, Ashwellthorpe, fickur, 49 mm, Serie nr. 3326, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, ytterboett, 56 mm, silver, ca 1800.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

OMEGA, fickur, 58,5 mm, savonett, Boett nr. 4178752, silver (84 / 0.875), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1907.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

IWC, fickur, 53 mm, Cal 52, Serie nr. 692135, Boett nr. 751189, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1918.

Utrop: 1 200 kr

FICKUR, 54 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1800, nyckel.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 2886333, Boett nr. 2886333, niello, förgyllt silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, ca 1913.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

IWC, fickur, 52,5 mm, Cal 52, Serie nr. 547686, Boett nr. 614304, silver, ankargång, skadad urtavla, motiv, mönster, gravyr, buckla, ca 1914.

900 kr

Utrop: 1 100 kr

JOHN BERRY, London, fickur, 45,5 mm, Serie nr. 1263, gulmetall, spindelgång, nyckeldragare, senare urtavla, skadad urtavla, visare saknas, defekt, delar saknas, senare boett, skadad boett, mönster, ca 1740.

800 kr

Utrop: 1 000 kr

FICKUR, kronograf (60s / 30 min, defekt), 51,5 mm, Boett nr. 180684, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1930.

1 100 kr

Utrop: 1 000 kr

IWC, fickur, 48 mm, Cal 73 (H4), Serie nr. 887563, Boett nr. 904900, 18K guld, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, innerlock i 18K guld, gravyr, monogram, buckor, ca 1928.

7 100 kr

Utrop: 5 500 kr

MERMOD FRERES, mormorsur, 31 mm, Boett nr. 84787, 14K guld, cylindergång, skadad urtavla, mönster, ca 1900.

1 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Klockor Movado

MOVADO, Viziomatic, Cal ETA, Verk nr. 205911, Ref nr. 98.H2.878, Boett nr. 3414971, herrur, 35 mm, stål/guld/ceramic, quartz/automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, integrerad originallänk (skadad), viklås, Ref nr. R301.1.G.1, cert, juni 2005, box, ytterkartong.

Utrop: 2 400 kr

MORMORSUR, 35,5 mm, Boett nr. 214369, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, damur, 19,5 mm, Cal 625, Serie nr. 39364910, Boett nr. 7149, 18K guld, manuell, safirglas, integrerad länk (JPB), längd 155-160 mm, totalvikt 25,7 gram, ca 1975, box.

Utrop: 5 900 kr

must de CARTIER, Tank, Cal , Boett nr. 34679 / 3 66001, damur, 20,5 x 20 (28) mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne, cert, september 1984, box, ytterkartong.

Utrop: 3 900 kr

Klockor Corum

CORUM, ROMVLVS, Verk nr. 302537, Serie nr. 438484, Boett nr. 24.101.21, damur, 24 mm, bicolour, quartz, safirglas, skadad urtavla, cert, augusti 1994, metallänk ej original, box, ytterkartong.

Utrop: 4 400 kr