581 - 600 av 707
1...293031...36 Gå till

Avslutad | Julklapps – Lördag 19 december 2015

Klubbad för

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K, vitguld, 6 briljanter ca 0,50 ctv, TW/SI, nagg. vikt 2,5 g, stl. 16,75 mm

2 700 kr

Utrop: 3 200 kr

RING, 18K, vitguld, 21 briljanter ca 0,20 ctv TCr/P1, vikt 5,7 g, stl.17,0 mm

Utrop: 2 800 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING,, 18K, vitguld, 93 biljanter TCr/P1, vikt 6,4 g, stl. 17,0 mm

Utrop: 2 700 kr

HELGA & BENT EXNER, hänge, sterlingsilver, 2 bergkristallkulor, Hans Hansen Danmark 1960-tal, höjd 10,5 cm, vikt 60,3 g

Utrop: 14 000 kr

Smycken Övr diamringar

TRESTENSRING, 18K vitguld, 3 briljanter 0,44 ctv, TW/VS, vikt 2,8 g, stl. 17,5 mm

Utrop: 5 000 kr

Smycken Övr diamringar

BRILJANTRING, 18K, vitguld, 26 briljanter 0,52 ctv, Tcr/SI, vikt 3,5 g, stl. 15,75 mm

3 300 kr

Utrop: 2 900 kr

HÄNGE, 18K, guld, röktopas, halvpärla, orientaliska pärlor, vikt 4,1 g

1 800 kr

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K guld/vitguld, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,28 ctv, ca W/VS (2 mkt små skador), Jarl Sandin, Göteborg 2001, stl 18,25 mm, vikt 10,7 g, datumgravyr.

Utrop: 3 600 kr

CLAES GIERTTA, ring, 18K guld, odlad barock ljust blågrå pärla ca 10,50 mm, signerad, Stockholm 1992, stl 15,75 mm, vikt 14,1 (d)

Utrop: 6 200 kr

COLLIER, 18K, guld, pansar, smaragd, 14 briljanter ca 0,45 W/VS -SI, vikt 67,3 g, längd 38,5 cm

Utrop: 25 300 kr

ALLIANSRING, 18K, vitguld, vikt 3,9 g 9 briljanter 0,27 ctv, ca TW-W/VS, gravyr, stl. 17,0 mm

Utrop: 3 500 kr

OPALRING, 18K, guld, vikt 4,5 g stl. 19,0 mm

Utrop: 2 300 kr

BRILJANTRING, 18K, rodinerat guld, briljanter / trapetser, ca 0,72 ctv, W/SI, stl. 16,25 mm, 4,2 g

Utrop: 5 500 kr

ARMRING, 18K guld, mörkblå emalj, ormdesign, gömma, öppningsbar, 69 rosenslipade diamanter, 1800-talets andra hälft, vikt 75,5 g.

Utrop: 57 000 kr

RING, 18K vitguld, 8 rubiner ca 1,30 ctv, 14 åttkantslipade diamanter ca 0,42 ctv, stl 16,75 mm, vikt 8,8 g.

Utrop: 14 800 kr

ÖRNBROSCH, 18K guld/vitguld, 130 briljanter ca 2,30 ctv, ca TW-W/VS, rubinöga, 7,4 x 5,5 cm, vikt 21,5 g, en liten dia saknas.

Utrop: 12 600 kr

DAMUR, platina, manuell, armband 9K vitguld (justerbar storlek), 70 äldre åttkantslipade diamanter ca 1,30 ctv, ca W-TCr/VS-P1, 3 skadade, M.B 260 ingraverat å boettens insida, minutvisare saknas, vikt 20,2 g.

Utrop: 17 500 kr

MATSILVER, 60 delar, silver, 10 bordsknivar, 10 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 10 mindre gafflar, 18 kaffeskedar, vikt 1743,4 g totalt.

4 000 kr

Utrop: 4 500 kr

CARTIER, ring, Shelly , 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,30 ct, ca TW/VVS, stl 16,25 mm, vikt 3,6 g.

Utrop: 9 900 kr

KEDJA, 18K guld, ankarlänk, bredd ca 3 mm, längd 50 cm, vikt 14,3 g.

3 500 kr

Utrop: 4 000 kr